Cristiano Ronaldo obwiniany o rzut wolny. Głos zabrał Pirlo

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. Grzegorz Wajda

Włoskie media poświęcają dużo uwagi zachowaniu Cristiano Ronaldo przy rzucie wolnym, jaki zakończył się bramką FC Porto. Juventus przegrał po dogrywce z Portugalczykami i znalazł się za burtą Ligi Mistrzów.

Do wyłonienia ćwierćfinalisty potrzebna była dogrywka. W niej gola na wagę awansu dla gości zdobył Sergio Oliveira. Komentatorzy i eksperci zauważyli, że duży błąd popełnił stojący w murze Cristiano Ronaldo. Zarówno Portugalczyk, jak i Adrien Rabiot stali do piłki odwróceni plecami. Ronaldo podskoczył, a futbolówka przeleciała pod jego nogami.

Doświadczony trener Fabio Capello stwierdził w telewizji, że błąd ten był niewybaczalny. Na konferencji prasowej zapytano o to szkoleniowca Juventusu, Andreę Pirlo.

Wybieramy graczy, którzy ustawią się w murze. Nigdy wcześniej nie zdarzyło nam się, by się odwrócili. Może uznali, że ten stały fragment jest wykonywany tak daleko, że nie spodziewali się żadnego niebezpieczeństwa – ocenił Pirlo.

Pirlo nie obwinia zawodników

Zawiedzeni będą jednak dziennikarze, którzy przypuszczali, że szkoleniowiec Juventusu zgani w rozmowie z nimi Ronaldo lub Rabiota. – To był błąd, który zwykle się nie przytrafia. Po prostu stało się. Nie sądzę jednak, bym mógł narzekać na moich zawodników. Tego wieczora dali z siebie wszystko i nie mógłbym prosić ich o więcej – dodał szkoleniowiec.

Wtorkowy mecz i dogrywka zakończyła się wynikiem 3:2 dla Juventusu. Wynik ten premiował awansem gości z Porto.