Legenda odchodzi na emeryturę. Pomógł Genoi wrócić do elity

Domenico Criscito
Domenico Criscito PressFocus

Domenico Criscito po ostatnim meczu ligowym ogłosił na murawie Stadio Luigi Ferraris, że jego kariera właśnie dobiegła końca. Lewy defensor w pięknym stylu pożegnał się z futbolem, bowiem pomógł swojej ukochanej drużynie wrócić do Serie A, grając za najniższą możliwą pensję.

  • Domenico Criscito odchodzi na piłkarską emeryturę
  • Po ostatnim meczu ligowym pożegnał się z kibicami
  • Lewy defensor w pięknym stylu zakończył karierę

Domenico Criscito zakończył karierę! Zasłużył w Genui na pomnik

Domenico Criscito po ostatnim meczu ligowym z Bari został na płycie boiska i ogłosił kibicom, że przechodzi na piłkarską emeryturę. Kibice Genoi godnie pożegnali swoją legendę, która w barwach tego klubu rozegrał łącznie 291 spotkań, zdobywając 31 bramek oraz notując 13 asyst.

Zimą zrobiło się głośno o popularnym “Mimmo”. Bowiem po półrocznej przygodzie w Toronto wrócił do Genoi, aby pomóc drużynie wrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej w Italii. Grał nawet za najniższą możliwą pensję. Cel udało się spełnić i nawet w ostatnim swoim meczu w karierze wpisał się na listę strzelców.

Domenico Criscito był w ostatnich latach jednym z najlepszych włoskich lewych defensorów. W koszulce reprezentacyjnej rozegrał 26 spotkań i był uczestnikiem mistrzostw świata w RPA.

Sprawdź także: Napoli złożyło ofertę za napastnika. To on zastąpi Osimhena?

Komentarze