Criscito wznowił karierę. Pomoże wywalczyć awans

Domenico Criscito
Domenico Criscito Pressfocus

Domenico Criscito wróci na piłkarskie boisko. Włoch, który niedawno zakończył karierę, zdecydował się dołączyć do swojego byłego klubu.

  • Domenico Criscito był już na piłkarskiej emeryturze
  • Włoch podjął decyzję o wznowieniu kariery
  • Doświadczonego defensora zobaczymy w Serie B

Wielki powrót Criscito stał się faktem

W minionym sezonie progi Serie A opuściła Genoa. Klub stracił na tym wiele. Jednym z najbardziej bolesnych skutków było to, że z drużyną pożegnał się Domenico Criscito, który w Genui spędził cztery lata. W tym czasie prezentował się bardzo dobrze. Rozegrał on aż 274 mecze, w których strzelił 30 goli i zaliczył 13 asyst.

Criscito minionego lata zdecydował się na nowy krok w swojej karierze. Włoch zgodził się dołączyć do występującego w MLS Toronto FC. Tym samym piłkarz podążył drogą Lorenzo Insigne. Criscito w nowym klubie rozegrał 16 meczów (jedna asysta). Kolejnych spotkań już nie będzie, ponieważ Włoch zakończył swoją karierę. Tym samym nie wypełnił on obowiązującego do końca tego roku kontraktu.

Informacja o zakończeniu kariery przez Criscito, pojawiła się w połowie listopada. Tymczasem 35-latek sensacyjnie zdecydował się na wznowienie przygody z zawodowym futbolem. Włocha zatrudniła Genoa, która poinformowała o tym w oficjalnym komunikacie. Defensor dołączy do swojego byłego klubu 2 stycznia przyszłego roku. Piłkarz postara się pomóc drużynie w powrocie do Serie A. Aktualnie Genoa jest na trzecim miejscu w tabeli Serie B, z sześcioma punktami straty do lidera.

Czytaj także: Hitowe przenosiny Bereszyńskiego na ostatniej prostej

Komentarze