Transfer z Ekstraklasy do Serie A? Lech zareagował na ofertę

Lubomir Satka
Lubomir Satka fot. PressFocus

Lech Poznań otrzymał ofertę ze strony włoskiego Cremonese za Lubomira Satkę. Władze mistrza Polski zdecydowały się ją odrzucić.

  • Lubomir Satka był ważnym ogniwem Lecha Poznań w sezonie mistrzowskim
  • Aktualnie Słowak budzi spore zainteresowanie. Kilka tygodni temu miał propozycję od Ferencvarosu
  • Teraz obrońcą Kolejorza zainteresował się beniaminek Serie A. Oferta została odrzucona

Cremonese szuka wzmocnień w Polsce

Cremonese dołączyło tego lata do stawki włoskiej ekstraklasy. Po dwóch rozegranych kolejkach nie ma na swoim koncie choćby punktu, lecz może skarżyć się na wyjątkowo niekomfortowy terminarz. Beniaminek Serie A mierzył się już bowiem z Fiorentiną oraz AS Romą.

Tak czy siak – do utrzymania na najwyższym poziomie rozgrywkowym potrzebne są jakościowe wzmocnienia. Cremonese zwróciło się z tą sprawą do Ekstraklasy, a konkretnie do Lecha Poznań. Złożona została oferta za 26-letniego Lubomira Satkę.

Defensor odegrał ważną rolę w sezonie mistrzowskim Kolejorza. Już kilka tygodni temu zainteresowanie jego usługami wykazywał Ferencvaros, który proponował 1,5 miliona euro. Wówczas zaloty Węgrów zostały odrzucone, a podobnie miała się sprawa z ofertą Cremonese.

Mistrz Polski nie ukrywa, że widzi możliwość rozstania ze Słowakiem, jednak oczekuje dużo większych pieniędzy. Nie wiemy, jak na tę informację zareaguje z kolei klub z siedzibą w Cremonie. Jeżeli wykaże sporą inicjatywę i zaproponuje wyższą kwotę, wówczas tego lata Satka może zmienić pracodawcę.

22-krotny reprezentant Słowacji zaliczył w poprzednim sezonie 28 występów we wszystkich rozgrywkach. Obecnie natomiast pauzuje na skutek urazu.

Zobacz również: Milik wraca do Serie A, transfer kwestią czasu

Komentarze