Ronaldo zakażony koronawirusem!

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. Nina Zotina / Sputnik/ Hepta / Sport Pictures

Portugalska Federacja Piłkarska poinformowała, że pozytywny wynik na obecność COVID-19 miał Cristiano Ronaldo, czytamy na łamach CalcioNews24. Portugalczyk nie zagra tym samym w środowym starciu ze Szwecją w ramach Ligi Narodów UEFA.

Czytaj dalej…

Portugalska Federacja Piłkarska w związku z tym, że Ronaldo miał pozytywny wynik na zakażenie “nieszczęsnym patogenem”, to opublikowała specjalne oświadczenie.

“Cristiano Ronaldo opuścił zgrupowanie reprezentacji narodowej po pozytywnym teście na COVID-19, więc nie zagra w środowym spotkaniu ze Szwecją. Portugalczyk czuje się dobrze, chorobę przechodzi bezobjawowo, będąc natychmiast poddanym izolacji. Po tym, jak okazało się, że Ronaldo miał wynik pozytywny, pozostali piłkarze przeszli jeszcze raz testy, które były negatywne. Tym samym zawodnicy są do dyspozycji trenera Fernando Santosa” – czytamy w komunikacie.

Kolejny wielki piłkarz mierzy się z koronawirusem!

Kapitan reprezentacji Portugalii jest kolejnym popularnym zawodnikiem, który miał pozytywny wynik na zakażenie koronawirusem. Ostatnio do pełni zdrowia po zetknięciu się z COVID-19 doszedł Zlatan Ibrahimović, który miał pozytywny wynik testu na zakażenie tuż przed spotkaniami III rundy kwalifikacyjnej do fazy grupowej Ligi Europy.

Ronaldo zagrał w ostatnich dwóch meczach reprezentacji Portugalii. Najpierw ekipa Fernando Santosa mierzyła się z Hiszpanią, a kilka dni później z Francją. W pierwszym boju miał miejsce rezultat 0:0. Takim samym rozstrzygnięciem zakończyła się batalia Portugalczyków z Trójkolorowymi.

Portugalski piłkarz w związku z zakażeniem na COVID-19 nie będzie mógł zagrać w konfrontacji w ramach Serie A z Crotone FC, która jest zaplanowane na sobotę 17 października na godzinę 20:45. Juventus po rozegraniu dwóch meczów ligowych plasuje się na ósmej pozycji z dorobkiem czterech punktów na koncie.

Komentarze