COVID-19 także w Romie. Dwóch chorych piłkarzy

Bryan Cristante
Bryan Cristante Pressfocus

AS Roma poinformowała, że w klubie są dwaj piłkarze chorzy na koronawirusa. Tym samym opuszczą oni mecz z Genoą.

  • Roma wydała komunikat, który dostarcza dodatkowych kłopotów Jose Mourinho
  • Kolejni piłkarze nie będą mogli zagrać z Genoą
  • Rzymianie poinformowali o dwóch przypadkach koronawirusa w zespole

Roma osłabiona w meczu z Genoą

Niedawno zakończyła się przerwa na mecze reprezentacji. Jose Mourinho zdecydowanie miał nad czym rozmyślać w jej trakcie. Czar po jego zatrudnieniu prysł, a drużyna wpadła w poważny kryzys sportowy. Takie są po prostu fakty. Od 3 października Roma wygrała dwa spotkania, oba w Serie A. Rzymianie pokonali Empoli (2:0) i Cagliari (2:1).

Giallorossi w Lidze Konferencji Europy są na drugiej pozycji w tabeli, ale różnice punktowe nie są duże. Na krajowym podwórku jest jeszcze gorzej, ponieważ Roma jest na szóstej lokacie z pięcioma porażkami na koncie.

Rzymianie marsz w górę tabeli mogą rozpocząć w niedzielę 21 listopada, gdy podejmą na wyjeździe Genoę. Wiadomo już, że przeciwko temu klubowi nie zagrają Bryan Cristante i Gonzalo Villar. Obaj uzyskali pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa w organizmie.

Dla Jose Mourinho bardziej odczuwalna jest strata Cristante, który jest podstawowym piłkarzem Romy. W tym sezonie rozegrał 18 meczów, strzelił dwa gole i zaliczył asystę. Villar pojawił się na boisku tylko pięciokrotnie. Także w sobotę pojawił się komunikat, że na Covid-19 chory jest inny piłkarz z Serie A. Pozytywny wynik testu miał Matteo Politano z Napoli.

Czytaj także: Inter – Napoli: lider osłabiony w hicie Serie A

Komentarze