Kolejny trener Serie A z koronawirusem

Serie A
Serie A Serie A

AC Milan ogłosił w sobotę, że trener Stefano Pioli uzyskał pozytywny wynik na obecność COVID-19. Zaledwie jeden dzień później pojawiły się z kolei informacje, że zachorował też szkoleniowiec Torino, Marco Giampaolo.

Czytaj dalej…

Co prawda turyński klub nie wydał jeszcze oficjalnego komunikatu w tej sprawie, ale o pozytywnym wyniku testu na COVID-19 informuje inne wiarygodne źródło, Sport Mediaset. Oznacza to, że Marco Giampaolo zostanie poddany kwarantannie i nie będzie zajmować się prowadzeniem pierwszego zespołu. Do pracy wróci najwcześniej za paręnaście dni.

53-latek objął zespół Torino w ostatnie lato i do tej pory wygrał dwa mecze, zanotował dwa remisy i doznał czterech porażek. Media donoszą, że Giamapolo na pewno nie zasiądzie na ławce rezerwowych w kolejny weekend, gdy w ramach rozgrywek Serie A jego drużyna zagra z Interem.

Ekipa z Turynu nie rozpoczęła zbyt dobrze nowego sezonu Serie A. Po siedmiu kolejkach zajmuje dopiero siedemnastą lokatę w tabeli. Ma w swoim dorobku pięć punktów. Oczekiwania klubu postawione przez Marco Giampaolo sięgają natomiast miejsca w środku tabeli.

Nim 53-latek przeniósł się do Torino w 2019 roku prowadził AC Milan. Wcześniej trenował takie zespoły jak Fiorentina, Empoli, Catania czy Siena.

Komentarze