Inter wzmacnia ofensywę, do Mediolanu trafił zdobywca Copa America

Joaquin Correa
Joaquin Correa PressFocus

Inter Mediolan poinformował o pozyskaniu Joaquina Correi z Lazio. Argentyńczyk trafi do mistrzów Włoch na zasadzie wypożyczenia z obowiązkiem wykupu za kwotę 30 milionów euro.

  • Inter Mediolan po sprzedaży Romelu Lukaku ogłosił właśnie kupno drugiego – po Edinie Dżeko – w tym okienku napastnika
  • Do mistrzów Włoch na wypożyczenie trafił Joaquin Correa
  • Nerazzurri mają obowiązek wykupić Argentyńczyka za rok za kwotę 30 milionów euro. Correa podpisał z nowym klubem czteroletni kontrakt

Joaquin Correa zawodnikiem Interu Mediolan!

Inter Mediolan poinformował o zakupie kolejnego w tym okienku napastnika. Nerazzurri próbują zakopać wyrwę w ofensywie powstałą w wyniku odejścia Romelu Lukaku do Chelsea. Po Edinie Dżeko na Estadio Giuseppe Meazza trafił Joaquin Correa.

W teorii Argentyńczyk jest do Interu zaledwie wypożyczony, ale w praktyce podpisał czteroletni kontrakt. Mistrzowie Włoch są zobligowani do uiszczenia 30 milionów euro na konto Lazio Rzym za rok.

27-latek wydaje się ciekawym nabytkiem. Wyróżnia się bardzo dobrą techniką i wszechstronnością. Może występować na obu bokach ataku, ale najlepiej czuje się jako podwieszony napastnik.

W ubiegłym sezonie w barwach rzymskiej drużyny zanotował jedenaście goli i osiem asyst w 38 spotkaniach rozegranych we wszystkich rozgrywkach. Po zakończeniu kampanii udał się na Copa America. Tam, wraz z reprezentacją Argentyny sięgnął po pierwszy od 28 lat puchar dla najlepszego zespołu Ameryki Południowej.

Hellas Werona
Inter Mediolan
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 27. sierpnia 2021 20:43.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze