Coraz więcej plotek o Martinezie. Ma być blisko Atletico

Lautaro Martinez
Lautaro Martinez PressFocus

Lautaro Martinez i jego agent nie spieszą się z podpisaniem nowego kontraktu z Interem Mediolan. Coraz częściej pojawiają się doniesienia łączące Argentyńczyka z transferem do Hiszpanii. Dziennik Mundo Deportivo zapowiada, że gracz ten przeniesie się do Atletico Madryt.

Aktualna umowa tego zawodnika z Interem jest ważna do lata 2023 roku. Aktualni mistrzowie Włoch chcieliby szybko dojść do porozumienia w sprawie nowego kontraktu dla 23-latka. Nic w tej sprawie nie jest jednak pewne. Zwłaszcza, że media ponownie łączą Lautaro Martineza z transferem do innej ligi.

Najczęściej w tym kontekście mówi się o La Liga. Chrapkę na Martineza mają mieć nie tylko Real Madryt i Barcelona, ale też Atletico. Zdaniem najnowszych doniesień to właśnie ten ostatni klub ma być faworytem do zakontraktowania reprezentanta Argentyny.

Plotki o transferze do Atletico

Media powołują się na słowa dawnego gracza Interu, Ncoli Vontoli. Zasugerował on podczas rozmowy na serwisie internetowym Twitch, że Lautaro Martinez porozumiał się już z Atletico i przeniesie się tam po sezonie.

23-latek jest wyceniany na 70 milionów euro i Inter na pewno nie sprzeda go za małe pieniądze. Gdy Martinez trafił do Mediolanu w 2018 roku z Racingu Club kosztował 25 milionów euro. W ciągu kilku sezonów jego wartość znacznie wzrosła.

W tym sezonie utalentowany snajper wystąpił w 46 meczach Interu. Zdobył w nich 19 goli i zanotował dziewięć asyst.

Komentarze