Krzysztof Piątek
Krzysztof Piątek fot. Grzegorz Wajda

Coppa Italia: Wielki Piątek w Mediolanie!

AC Milan pokonał SSC Napoli w spotkaniu 1/4 finału Pucharu Włoch. Bohaterem gospodarzy został Krzysztof Piątek, który zdobył obie bramki dla przedstawicieli 18-krotnych mistrzów Włoch.

Pod znakiem debiutanckiego występu Piątka od pierwszej minuty w barwach Rossonerich odbywał się mecz przeciwko wicemistrzom Włoch, u których okazję do gry otrzymało z kolei dwóch innych polskich piłkarzy, czyli Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik.

Dodajmy, że mediolańczycy przystępowali do potyczki z Napoli, chcąc odnieść swoje pierwsze zwycięstwo nad tą ekipą od ponad czterech lat. Kilka dni temu w ramach włoskiej ekstraklasy w boju z udziałem obu drużyn miał miejsce rezultat 0:0. Tym razem taki wynik mógł zapewnić serię jedenastek.

O to, aby kibice gospodarzy nie musieli obawiać się tego, że mecz toczyłby się nieco dłużej zadbał były już napastnik Genoi CFC. Piątek ożywił stadion w Mediolanie w 11. minucie, zamieniając na gola świetne długie podanie od Diego Laxalta. Tym samym golkiper Azzurrich został po raz pierwszy zmuszony do kapitulacji po uderzeniu 23-latka.

Na jednym trafieniu reprezentant Polski nie poprzestał. Jeszcze w pierwszej połowie Piątek zdobył drugą bramkę, oddając mocne uderzenie z prawej nogi po wcześniejszym ograniu Kalidou Koulibaly’ego. Jednocześnie na przerwę ekipa Gennaro Gattuso udała się z dwubramkową zaliczką.

Tuż po zmianie stron okazję na kontaktowego gola miał natomiast Polak Milik. Wychowanek Rozwoju Katowice trafił jednak w jednego z obrońców rywali i wynik się nie zmienił. Tymczasem w 67. minucie swoich sił spróbował wprowadzony po przerwie Adam Ounas, ale Gigi Donnarumma nie dał się zaskoczyć i Milan wygrał 2:0.

Odnotujmy, że z Piątek w trakcie wtorkowej potyczki spędził na placu gry 79 minut. Z kolei dwa polscy piłkarze występujący w Napoli zaliczyli całe spotkanie. W kolejnej serii gier krajowego pucharu Milan zmierzy się ze zwycięzcą czwartkowej potyczki, w której Inter Mediolan stanie do rywalizacji z Lazio Rzym.

AC Milan – SSC Napoli 2:0 (2:0)

1:0 Piątek 11′
2:0 Piątek 27′