Coppa Italia: Napoli lepsze od Juve po karnych

Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik fot. Grzegorz Wajda

W finałowym meczu Pucharu Włoch rozegranym na Stadio Olimpico w Rzymie piłkarze SSC Napoli po rzutach karnych pokonali Juventus FC. Decydującą o zwycięstwie Azzurrich “jedenastkę” wykorzystał Arkadiusz Milik.

Włosi do ligowych zmagań po koronapuzie wrócili meczami w Coppa Italia. Tym samym to właśnie na Półwyspie Apenińskim zostanie wręczone pierwsze trofeum po przerwie w rozgrywkach piłkarskich z powodu pandemii koronawirusa. Turyński team chciał wygrać Puchar Włoch po raz 14. w historii. Z kolei Azzurri liczyli na szósty triumf.

Juve wciąż w tempie jednostajnie opóźnionym

W pierwszych trzech kwadransach spotkania najbliższy szczęścia był w 23. minucie Lorenzo Insigne. Włoski piłkarz oddał uderzenie z rzutu wolnego, po którym futbolówka trafiła w słupek. Tym samym wynik nie uległ zmianie. Z kolei tuż przed końcem pierwszej połowy okazję do zdobycia bramki miał Diego Demme, ale bez efektu.

Po zmianie stron długimi momentami na Stadionie Olimpijskim w Rzymie wiało nudą, aż w końcu na placu gry zameldował się były piłkarz AFC Ajaxu w osobie Milika, który zmienił w 67. minucie Driesa Mertensa. Reprezentant Polski już w 73. minucie mógł wpisać się na listę strzelców, ale piłka po jego uderzeniu przeleciała nad poprzeczką.

Milik daje zwycięstwo Azzurrim

W ostatnich fragmentach rywalizacji swoją kolejną szansę na gola miał Insigne, ale i tym razem szczęście nie dopisało włoskiemu zawodnikowi. Do ostatniego gwizdka sędziego rezultat nie uległ już zmianie, więc zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne. Przypomnijmy, że z powodu niecodziennych okoliczności zrezygnowano z dogrywki.

Serię “jedenastek” wygrali zawodnicy teamu z Kampanii, dzięki czemu pierwsze po koronapauzie trofeum we Włoszech wędruje do Neapolu. Warto podkreśli, że ostatni rzut karny, który zdecydował o wygranej Napoli wykorzystał Milik, który wielce prawdopodobne, że latem rozstanie się z klubem spod Wezuwiusza.

RZUTY KARNE

0:0 – Alex Meret broni strzał Paulo Dybali.
1:0 – Lorenzo Insigne pokonuje Gigi Buffon, myląc go zdecydowanie.
1:0 – Danilo pudłuje po strzale z prawej nogi, oddając strzał, po którym piłka przeleciała nad poprzeczką.
2:0 – Matteo Politano oddał mocny strzał, pokonując bramkarza Juve, który miał jednak piłkę na rękawicy.
2:1 – Leonardo Bonucci oddał świetny strzał pod poprzeczkę.
3:1 – Nikola Maksimović oddał mocny strzał niemalże w środek bramki, nie dając szans Buffonowi.
3:2 – Aaron Ramsey pokonał Mereta uderzeniem w lewy róg.
4:2 – Arkadiusz Milik daje zwycięstwo Azzurrim.