Sarri: Wszyscy jesteśmy rozczarowani

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri fot. Grzegorz Wajda

Juventus FC w środowy wieczór przegrał kolejny mecz o trofeum w ostatnich miesiącach. Tym razem Stara Dama po serii rzutów karnych musiała uznać wyższość SSC Napoli, które wywalczył szósty w historii klubu Puchar Włoch. Po zakończeniu spotkania dobrą minę do złej gry starał się zachować szkoleniowiec teamu z Piemontu.

Czytaj dalej…

Turyński team w trakcie swojego meczu kolejny już raz wydawał się powolny i niekonsekwentny w swoich poczynaniach. Juventus nie potrafił zdobyć bramki w boju przeciwko AC Milanowi, grając z przewagą jednego zawodnika. Podobnie było w boju z ekipą z Kampanii. W zasadzie tylko dzięki heroicznej postawie Gigi Buffona turyński team zawdzięcza, że nie przegrał spotkania w regulaminowym czasie.

– Klub, piłkarze i kibice są rozczarowani, ale w tej chwili nie możemy zrobić więcej, ponieważ brakuje nam skuteczności – mówił Maurizio Sarri w rozmowie z Rai Sport.

Kolejny przeciętny występ Starej Damy

– Brakowało nam kilku zawodników, więc musieliśmy postawić na nieco innych piłkarzy, niż zwykle. Wciąż nasze przygotowanie fizyczne nie jest na optymalnym poziomie. Dobrze utrzymujemy się przy piłce, ale brakuje nam skuteczności, co ma wpływ na to, że nie zdobywamy bramek – kontynuował Włoch.

– Nie sądzę, że brakuje nam zaangażowania. Byliśmy maksymalnie skoncentrowania przez 90 minut gry, a tego nie da się zrobić bez zaangażowania – mówił były opiekun Chelsea FC.

Swój kolejny mecz Bianconeri rozegrają już w poniedziałek, mierząc się w delegacji z Bologną FC. Pierwszy gwizdek sędziego w tym boju zaplanowany jest na godzinę 21:45.

Komentarze