Sarri: Spodziewam się otwartego meczu

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri fot. Grzegorz Wajda

Arcyciekawie zapowiada się piątkowy mecz w ramach Pucharu Włoch, w którym Juventus FC na swoim stadionie zmierzy się z AC Milanem. Szkoleniowiec Starej Damy w trakcie przedmeczowej konferencji prasowej przekonywał, że spodziewa się otwartego spotkania.

Czytaj dalej…

Maurizio Sarri oprócz tematu dotyczącego rywalizacji w Coppa Italia zabrał też głos w kwestii rozgrywek włoskiej ekstraklasy, przekonując, że w walce o scudetto nie ma murowanego faworyta do końcowego triumfu.

– W tej sytuacji nie możemy rozmawiać o faworytach do walki o mistrzostwo Włoch – mówił trener Juve cytowany przez Football Italia.

– Najważniejsze jest zakończenie sezonu i jeśli pozwali na to sytuacja zdrowotna, musimy dostosować się do protokołów medycznych, chcąc uniknąć kwarantanny, aby dojść do finału mistrzostw – zaznaczył Sarri.

Gra w nowej rzeczywistości

Juventus wznowi rywalizacji po koronapauzie od potyczki z ekipą Stefano Pioliego. Były menedżer Chelsea FC jest zdania, że gra bez publiczności może mieć wpływ na poziom widowiska.

– Z pewnością nie będzie fajnie grać przy pustych trybunach, ale siła zespołu polega na tym, aby radzić sobie w różnych sytuacjach – przekonywał Sarri.

Trener Juventusu nie ukrywa też, że obawia się kontuzji w swoim zespole. – Uważam, że to bardzo wysokie ryzyko, ponieważ u wszystkich zmniejszyła się siła mięśni. Zdecydowaliśmy się na system zwiększania obciążenia pracą, ale niższy niż to, co zwykle robimy latem – powiedział opiekun Bianconerich.

Komentarze