Coppa Italia: Remis w Mediolanie, Juve bez Sarrismo

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. Grzegorz Wajda

AC Milan zremisował z Juventusem FC w pierwszym spotkaniu 1/2 finału Coppa Italia. W szeregach Starej Damy całe zawody na ławce rezerwowych spędził Wojciech Szczęsny. Rewanżowe starcie z udziałem obu drużyn rozegrane zostanie 4 marca na Allianz Stadium.

W minorowych nastrojach obie ekipy przystępowały do swojej potyczki. Mediolańczycy przegrali derby z Interem Mediolan, mimo że prowadzili 2:0. Z kolei ekipa z Piemontu musiała uznać wyższość Hellas Werona, chociaż też prowadziła 1:0. Bój na Stadio San Siro zapowiadał się tym samym bardzo ciekawie.

Typowy Milan, typowy Juventus

Jedyna warta odnotowania sytuacja w pierwszej połowie miałą miejsce w 22. minucie, gdy Davide Calabria oddał strzał sprzed pola karnego. Gigi Buffon nie dał się jednak zaskoczyć, więc na przerwę obie drużyny udały się z bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron Zlatan Ibrahimović dał sygnał do natarcia Rossonerim. Szwedzki napastnik w 60. minucie gry oddał mocny strzał, ale ostatecznie nie wprawił w euforię fanów Milanu. Chwilę później sztuka ta udała się jednak Ante Rebiciowi. Chorwat wykorzystał podanie Samuela Castillejo, kierując piłkę do siatki z bliskiej odległości.

Gdzie Juve nie może, tam sędzia pomoże

Sytuacja gospodarzy skomplikowała się nieco w 72. minucie, gdy z powodu drugiej żółtej kartki, a w konsekwencji czerwonej plac gry musiał opuścić Theo Hernandez. Podopieczni Maurizio Sarriego grę w przewadze wykorzystali w końcówce, gdy rzut karny za dotknięcie piłki ręką przez Davide Calabrię wykorzystał Cristiano Ronaldo.

Do końca zawodów wynik spotkania nie uległ już zmianie, więc potyczka w mieście mody zakończyła się rezultatem 1:1. W najbliższy poniedziałek w ramach Serie A mediolańczycy zagrają z Torino FC, z kolei Bianconeri w niedzielę staną do rywalizacji z Brescią Calcio.

AC Milan – Juventus FC 1:1 (0:0)