Sergej Milinkovic-Savic
Sergej Milinkovic-Savic fot. Grigoriy Sisoev / Sputnik/ Hepta / Sport Pict

Coppa Italia: Pewna wygrana Orłów

Lazio Rzym pokonało w pierwszym sobotnim meczu 1/8 finału Coppa Italia zawodników Novary Calcio. Stołeczny team wygrał swoje spotkanie 4:1, rozstrzygając losy rywalizacji w pierwszej połowie.

Podopieczni Simone Inzaghiego przystępowali do swojej potyczki w roli zdecydowanego faworyta. Tym bardziej że szkoleniowiec teamu ze stolicy Włoch zdecydował się postawić na sprawdzony skład.

Wynik meczu został otwarty bardzo szybko, bo już w 12. minucie na prowadzenie Lazio wyprowadził Luis Alberto. Hiszpan oddał strzał z mniej więcej 14 metrów z lewej nogi. Na tym rzymianie nie poprzestali. Osiem minuty później prowadzenie Orłów podwyższył Ciro Immobile, wykorzystując na raty rzut karny.

Jeszcze przed zejściem obu ekip na przerwę rzymianie zdobyli dwie bramki. Najpierw w 35. minucie swojego drugiego gola strzelił reprezentant Włoch w osobie Immobile, który wykończył świetną akcję swojego zespołu, kierując piłkę do pustej bramki. Tymczasem w doliczonym czasie pierwszej połowy świetnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Serhej Milinković-Savić.

Po zmianie stron goście zdołali zdobyć bramkę honorową autorstwa Eusepiego, który pokonał Thomasa Strakoshę strzałem z rzutu karnego. To jednak było wszystko, na co było stać Novarę. Jednocześnie ekipa ze stolicy Włoch wygrała swoje spotkanie 4:1, co sprawiło, że Lazio pewnie awansowało do kolejnej fazy rozgrywek.

Lazio Rzym – Novara Calcio 4:1 (4:0)

1:0 Luis Alberto 12′
2:0 Immobile 20′
3:0 Immobile 35′
4:0 Milinkovic-Savić 45+3′
4:1 Eusepei 49′