Napoli z pomysłem przełożenia meczów pucharowych

Piłkarze Napoli
Piłkarze Napoli fot. Grzegorz Wajda

Nie milkną echa związane z przełożeniem meczu Juventusu FC z Interem Mediolan. Jedna z przedstawicielek biura prasowego SSC Napoli zasugerowała, że lepszym rozwiązaniem byłoby przełożenie Derby D’Italia na najbliższą środę. Z kolei starcia w ramach półfinałów Coppa Italia mogłoby zostać przełożone na 13 maja.

Czytaj dalej…

– Stajemy w obliczu globalnego zagrożenia związanego z koronawirusem i dlatego musimy szanować decyzje w tej kwestii, ale piłka nożna jest jednak branżą, którą też należy chronić – powiedziała Nicola Lombardo, szefowa biura prasowego Azzurrich w rozmowie z Radiem Kiss Kiss.

Wydaje nam się, że byłoby bardziej sprawiedliwe dla wszystkich zainteresowanych, gdyby mecz Juventus-Inter został przeniesiony na środę, z kolei dwa półfinały Coppa Italia można przełożyć na maj – dodała.

Odnotujmy, że pierwsze spotkania w ramach 1/2 finału Pucharu Włoch zostały już rozegrane. Rewanże są zaplanowane na najbliższą środę i czwartek.

Dodajmy, że starcie Juve – Milan będą mogli obejrzeć kibice z całego świata, z wyjątkiem regionów, w których wciąż panuje epidemia koronavirusa, jak Lombardia, Veneto, czy Emilia-Romania.

Komentarze