Fabian Ruiz
Fabian Ruiz fot. Razvan Pasarica / SPORT PICTURES

Coppa Italia: Napoli z jednobramkową zaliczką

W pierwszym meczu w ramach 1/2 finału Pucharu Włoch mediolański Inter przegrał z SSC Napoli 0:1. Wynik ten jednak o niczym nie przesądza, gdyż przed obiema ekipami rewanż, który będzie miał miejsce 5 marca na Stadio San Paolo. Dodajmy, że w dzisiejszym boju 83 minuty zaliczył Piotr Zieliński, z kolei w 73. minucie na boisku pojawił się Arkadiusz Milik.

Nerazzurri przystępowali do swojej potyczki po świetnym występie w Derby della Madonnina, gdy odwrócili losy rywalizacji o 180 stopni. AC Milan prowadził z ekipą Antonio Conte 2:0, ale ostatecznie i tak pełną pulę w ligowym boju zainkasował Inter, wygrywając 4:2. W odmiennych nastrojach do swojego meczu podchodzili gracze Partenopeich.

Na początku był chaos…

Pierwsza połowa ogólnie rzecz ujmując, rozczarowała. Obie ekipy przystąpiły do rywalizacji z ogromnym szacunkiem do przeciwnika, czekając jednocześnie na błąd. Żadna z ekip nie miała jednak chwili dekoncentracji, co skutkowały tym, że w pierwszej połowie nie było ani zbyt wiele sytuacji strzeleckich, ani tym bardziej goli.

Jedyna warta odnotowania sytuacja z pierwszej połowy miała miejsce w 28. minucie, gdy na uderzenie z rzutu wolnego pozwolił sobie Cristiano Biraghi, ale jego próba z mniej więcej 35 metrów była niecelna. Jednocześnie do przerwy miał miejsce rezultat 0:0.

Hiszpański młotek w lewej nodze?

Po zmianie stron przypomniał natomiast o sobie Fabian Ruiz. Hiszpan pozwolił sobie na strzał z lewej nogi sprzed pola karnego w 57. minucie, po którym do kapitulacji zmuszony Daniele Padelli. Napoli wyszło tym samym na prowadzenie, wykorzystując jedną z niewielu swoich okazji do zdobycia bramki.

Mediolańczycy bliscy wyrównania stanu rywalizacji byli w 76, minucie, gdy miało miejsce zamieszanie pod bramką Davida Ospiny. Bliski strzelenia gola był Romelu Lukaku, ale bez efektu. W samej końcówce szanse na to, aby wpisać się na listę strzelców, mieli jeszcze Lautaro Martinez i Christian Eriksen, ale defensywa stanęła na wysokości zadania.

Inter Mediolan – SSC Napoli 0:1 (0:0)