Coppa Italia: Napoli rywalem Juve w finale

Dries Mertens
Dries Mertens fot. Grzegorz Wajda

W drugim meczu półfinałowym Pucharu Włoch piłkarze SSC Napoli zremisowali na swoim stadionie z Interem Mediolan. Dodajmy, że w szeregach Azzurrich do 85 minuty grał Piotr Zieliński. Z kolei od 75 minuty na boisku zameldował się Arkadiusz Milik.

Pierwsza potyczka w Coppa Italia między ekipą z Kampanii a podopiecznymi Antonio Conte zakończyła się jednobramkową wygraną Napoli. Gola na wagę wygranej neapolitańskiej ekipy strzelił Fabian Ruiz. Warto jednak zaznaczyć, że w pierwszym boju ligowym z udziałem obu drużyn w tym sezonie Nerazzurri wygrali gładko 3:1.

Ospina od zera do bohatera!

Na pierwszego gola nie trzeba było długo czekać, bo już w drugiej minucie wynik rywalizacji otworzył Christian Eriksen, popisując się strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego. Na jednym golu Inter nie zamierzał poprzestać. Bliski podwyższenia prowadzenia był Marcelo Brozović, ale jego próba była niecelna.

Tymczasem tuż przed końcem pierwszej połowy trafienie wyrównujące zaliczył Dries Mertens, który wykorzystał podanie od Lorenzo Insigne i z bliskiej odległości pokonał Samira Handanovicia, stając się jednocześnie najskuteczniejszym piłkarzem Napoli w historii.

Azzurri w finale!

Po zmianie stron więcej goli nie padło, tym samym w finale Pucharu Włoch nie dojdzie do Derby D’Italia. W najbliższą środę na Stadio Olimpico w Rzymie rywalem Juventusu FC będzie SSC Napoli, które w dwumeczu pokonało team z Lombardii 2:1.