Meret: Buffon wciąż moim idolem

Coppa Italia Coca Cola
Coppa Italia Coca Cola

Bramkarz SSC Napoli Alex Meret w środowy wieczór miał okazję świętować swoje pierwsze wygrane trofeum w karierze. Ekipa z Kampanii w pokonanym polu pozostawiła Juventus FC, wygrywając 4:2 po serii rzutów karnych.

Czytaj dalej…

W regulaminowym czasie spotkania miał miejsce rezultat 0:0, na co wpływ w znacznym stopniu miała świetna postawa Gianluigiego Buffona między słupkami bramki Juve. Niestety dla kibiców Starej Damy w konkursie “jedenastek” swoich szans nie wykorzystali Paulo Dybala i Danilo.

– To świetne uczucie. Myślę, że zaliczyliśmy wahania nastrojów w trakcie spotkania, bo mieliśmy momenty, gdy cierpieliśmy, ale też udowodniliśmy, że możemy z każdym grać jak równy z równym – mówił golkiper Azzurrich w rozmowie z Rai Sport.

– Daliśmy z siebie wszystko od pierwszej do ostatniej minuty. Jestem naprawdę dumny z tego, że mogę być częścią tego zespołu. Trener i prezydent klubu też powiedzieli, że są z nas dumni – kontynuował Meret.

Meret: Buffon jest cały czas wielki

Nie jest tajemnicą, że dla 23-letniego bramkarza arcymistrzem jest golkiper Juventusu w osobie Buffona. 42-latek w środowy wieczór pokazał, że wciąż jest w świetnej dyspozycji.

– Gigi wciąż jest numerem jeden, udowodnił to dziś trzema lub czterema świetnymi interwencjami. To dla mnie zaszczyt grać przeciwko komuś, kto był i nadal jest moim idolem, dzięki czemu triumf w finale jest jeszcze bardziej wyjątkowy – mówił Meret.

Komentarze