Coppa Italia: Lazio w finale

Simone Inzaghi
Simone Inzaghi fot. Razvan Pasarica / SPORT PICTURES

Lazio Rzym pokonało 1:0 AC Milan w środowy wieczór w rewanżowym spotkaniu półfinałowym w ramach Pucharu Włoch, co zaowocowało tym, że właśnie ekipa ze stolicy zagra w finale rozgrywek. Gola na wagę awansu Orłów strzelił Joaquin Correa.

W pierwszym boju z udziałem obu ekip goli zabrakło. W środowy wieczór taki scenariusz był nie do przyjęcia, bo losy rywalizacji musiały zostać rozstrzygnięte. Warto odnotować, że w szeregach gospodarzy zawody od pierwszej minuty zaczął Krzysztof Piątek. Polski napastnik nie wyróżnił się jednak niczym, oddając jeden niecelny strzał.

Rozstrzygające losy rywalizacji trafienie padło dopiero zmianie stron, a jego autorem był Argentyńczyk Correa. 24-latek wykorzystał podanie od Ciro Immobile i plasowanym strzałem z prawej nogi skierował piłkę do siatki, nie dając żadnych szans Pepe Reinie na udaną interwencję.

Warto zaznaczyć, że jeszcze w 52. minucie okazję na zdobycie bramki miał Bastos, oddając uderzenie głową. Próba defensora rzymian była jednak niecelna, więc kibice Rossonerich mogli odetchnąć z ulgą. Dodajmy, że finale Lazio zmierzy się ze zwycięzcą rywalizacji, w której Atalanta BC rywalizuje z ACF Fiorentiną.

AC Milan – Lazio Rzym 0:1 (0:0)

0:1 Correa 58′