Coppa Italia: Juve za burtą, show Zapaty

Wojciech Szczęsny
Wojciech Szczęsny fot. Grzegorz Wajda

Atalanta BC pokonała nieoczekiwanie Juventus FC w drugim środowym spotkaniu w ramach 1/4 finału Pucharu Włoch, eliminując Bianconerich z rozgrywek. Tym samym Stara Dama po raz pierwszy od pięciu lat nie będzie triumfatorem Coppa Italia.

Jeśli jakaś drużyna była w ostatnich latach koszmarem teamu z Lombardii, to był nią właśnie Juventus. Tym samym gospodarze do swojej potyczki przystępowali, chcąc za wszelką cenę zakończyć fatalną serię meczów z teamem z Piemontu. W ekipie mistrzów Włoch od pierwszej minuty zagrał Wojciech Szczęsny.

Polski bramkarz po raz pierwszy został zmuszony do kapitulacji w 37. minucie, gdy na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Timothy Castagne. Co prawda Szczęsny wyciągnął się jak struna, ale nie dał rady zapobiec utracie gola i Atalanta wyszła na prowadzenie.

Na jednym trafieniu podopieczni Gian Piero Gasperiniego nie poprzestali i w 39. minucie podwyższyli swoje prowadzenie. Drugiego gola dla Nerazzurrich strzelił Duvan Zapata, który wykorzystał błędy defensywy ekipy z Turynu, kierując bez żadnego kłopotu piłkę do siatki rywali.

Po zmianie stron Kolumbijczyk Zapata zanotował jeszcze jedno trafienie, sprawiając, że Szczęsny z niesmakiem będzie wspominał kolumbijskich piłkarzy w przyszłości. Przypomnijmy, że w trakcie ostatniego mundialu w Rosji golkiper Starej Damy był kilka razu zmuszany do kapitulacji w boju z Los Cafeteros, a tym razem zawodnik La Dea okazał się jego katem.

Do końca zawodów wynik już się nie zmienił i Atalanta wygrała swoje spotkanie 3:0. Jednocześnie w półfinale Pucharu Włoch team z Bergamo zmierzy się w dwumeczu z ACF Fiorentiną, która pokonała w 1/4 finału AS Romę aż 7:1.

Atalanta BC – Juventus FC 3:0 (2:0)

1:0 Castagne 37′
2:0 Zapata 39′
3:0 Zapata 86′