Stefano Pioli
Stefano Pioli fot. Grzegorz Wajda

Pioli: Juve to dla nas idealny przeciwnik po przegranych derbach

Włoskie media nie przestają spekulować na temat przyszłości Stefano Pioliego. Szkoleniowiec AC Milanu przed meczem z Juventusem FC w Pucharze Włoch przekonywał jednak, że nie zaprzątać sobie głowy medialnymi doniesieniami na swój temat. Włoski trener zapewniał natomiast, że bój z aktualnymi mistrzami Serie A to coś najlepszego, co mogło przytrafić się Rossonerim po przegranych derbach Mediolanu z Interem.

Czytaj dalej…

– Coppa Italia to bardzo ważne rozgrywki, które mają dla czołowych włoskich ekip prestiżowe znaczenie. Zależy nam na tym, aby znaleźć się w finale tych rozgrywek. W każdym razie musimy zachować koncentrację, a także lepiej zaprezentować się pod względem technicznym – mówił Pioli cytowany przez Football Italia.

– Udało nam się znaleźć w półfinale Pucharu Włochy, ale to nie nas nie satysfakcjonuje – dodał Włoch.

– Za nami trudna porażka, biorąc pod uwagę przebieg spotkania. Przegranie takiego starcia bardzo nas bolało, ale natychmiastowe rozegranie kolejnego bardzo ważnego meczu przeciwko Juve może nam tylko pomóc – zaznaczył Pioli.

– Stać nas na to, aby sprawić kłopoty Juventusowi. Stawianie czoła tak mocnej drużynie po przegranym starciu derbowym to coś najlepszego, co mogło nam się przytrafić – kontynuował trener Milanu.

– Staniemy do rywalizacji przeciwko najlepszej drużynie we Włoszech i jednej z najlepszych w Europie. Tym samym będziemy chcieli potwierdzić, że możemy zaprezentować podobny poziom – skwitował opiekun ekipy z miasta mody.

Pierwszy gwizdek sędziego w dzisiejszym starciu zaplanowany jest na godzinę 20:45, Rewanż odbędzie się 4 marca w Turynie.

Komentarze