Pioli: Juve to dla nas idealny przeciwnik po przegranych derbach

Stefano Pioli
Stefano Pioli fot. Grzegorz Wajda

Włoskie media nie przestają spekulować na temat przyszłości Stefano Pioliego. Szkoleniowiec AC Milanu przed meczem z Juventusem FC w Pucharze Włoch przekonywał jednak, że nie zaprzątać sobie głowy medialnymi doniesieniami na swój temat. Włoski trener zapewniał natomiast, że bój z aktualnymi mistrzami Serie A to coś najlepszego, co mogło przytrafić się Rossonerim po przegranych derbach Mediolanu z Interem.

Czytaj dalej…

– Coppa Italia to bardzo ważne rozgrywki, które mają dla czołowych włoskich ekip prestiżowe znaczenie. Zależy nam na tym, aby znaleźć się w finale tych rozgrywek. W każdym razie musimy zachować koncentrację, a także lepiej zaprezentować się pod względem technicznym – mówił Pioli cytowany przez Football Italia.

– Udało nam się znaleźć w półfinale Pucharu Włochy, ale to nie nas nie satysfakcjonuje – dodał Włoch.

– Za nami trudna porażka, biorąc pod uwagę przebieg spotkania. Przegranie takiego starcia bardzo nas bolało, ale natychmiastowe rozegranie kolejnego bardzo ważnego meczu przeciwko Juve może nam tylko pomóc – zaznaczył Pioli.

– Stać nas na to, aby sprawić kłopoty Juventusowi. Stawianie czoła tak mocnej drużynie po przegranym starciu derbowym to coś najlepszego, co mogło nam się przytrafić – kontynuował trener Milanu.

– Staniemy do rywalizacji przeciwko najlepszej drużynie we Włoszech i jednej z najlepszych w Europie. Tym samym będziemy chcieli potwierdzić, że możemy zaprezentować podobny poziom – skwitował opiekun ekipy z miasta mody.

Pierwszy gwizdek sędziego w dzisiejszym starciu zaplanowany jest na godzinę 20:45, Rewanż odbędzie się 4 marca w Turynie.

Komentarze