Nicolo Barella
Nicolo Barella fot. Grzegorz Wajda

Coppa Italia: Inter w półfinale, Eriksen z debiutem

Inter Mediolan pokonał w 1/4 finału Coppa Italia zawodników ACF Fiorentiny. Jednocześnie ekipa z miasta mody jest już od ośmiu spotkań bez porażki, licząc wszystkie rozgrywki.

W boju toczonym na Stadio Giuseppe Meazza wyłoniony miał zostać ostatni półfinalista Coppa Italia. Ponadto kibice gospodarzy liczyli na debiuty Victora Mosesa i Christiana Eriksena. Podopieczni Antonio Conte podchodzili do swojej potyczki po dwóch remisach z rzędu w lidze. Z kolei team z Toskanii ostatnio bezbramkowo zremisował z Genoą CFC.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji na stadionie w stolicy Lombardii padł jeden gol, którego autorem w 44. minucie był Antonio Candreva. Włoch wykończył akcję zainicjowaną przez Lautaro Martineza, dzięki czemu Czarno-niebiescy schodzili na przerwę z jednobramkową zaliczką.

Po zmianie stron team Giuseppe Iachiniego co prawda doprowadził do wyrównania za sprawa Martina Caceresa, który strzałem głową zmusił do kapitulacji Samira Hanadovicia. W każdym razie ostatnie słowo należało do Nicolo Barelli. Pomocnik Nerazzurrich popisał się mocnym strzałem sprzed pola karnego, dzięki czemu Inter wygrał 2:1.

W kolejnej fazie rozgrywek mediolańczycy zagrają z SSC Napoli. Zanim jednak dojdzie do tego typu starcia, to ekipa z miasta mody w lidze zmierzy się z Udinese Calcio oraz z AC Milanem. Fiorentinę czekają natomiast w najabliższym czasie trudne potyczki z Juventusem FC i Atalanta BC.

Inter Mediolan – ACF Fiorentina 2:1 (1:0)

1:0 Candreva 44′
1:1 Caceres 60′
1:2 Barella 67′