Gattuso: Wierzę w Boga futbolu

Gennaro Gattuso
Gennaro Gattuso fot. Grzegorz Wajda

Gennaro Gattuso po środowym boju SSC Napoli z Juventusem FC miał powody do radości, gdyż poprowadził swój zespół do zwycięstwa nad ekipą z Piemontu po serii rzutów karnych. Szkoleniowiec Azzurrich nie krył radości z wygranej po ostatnim gwizdku sędziego.

Czytaj dalej…

To pierwsze poważne trofeum w roli trenera dla Gattuso, który w grudniu na stanowisku opiekuna Napoli zastąpił zwolnionego Carlo Ancelottiego.

– Życie, a zwłaszcza piłka nożna, dały mi o wiele więcej, niż mogłem się spodziewać. To uczyniło mnie mężczyzną. W życiu zawsze najpierw myślisz o swoich rodzicach i rodzinie, więc naturalnie to, co się stało ostatnio, sprawia, że nie jest mi łatwo – mówił trener teamu z Kampanii w rozmowie z Rai Sport.

Bóg futbolu czuwa

– W każdym razie mam taką pasję do piłki nożnej i wiem, że nie mogę odpuścić nawet na sekundę – kontynuował Gattuso.

– Każdy, kto wykonuje tę pracę, musi ją szanować, ponieważ mamy szczęście. Właśnie dlatego denerwuję się, gdy nie widzę pasji u piłkarzy. Nie żałuję swojej kariery i chcę, aby moi zawodnicy mogli też to powiedzieć. Wierzę w Boga futbolu. Kiedy robisz coś dobrze, zbierasz później to, co siejesz – zaznaczył włoski szkoleniowiec.

Już we wtorek team z południa Włoch rozegra swój pierwszy mecz w Serie A po wznowieniu rozgrywek, mierząc się w delegacji z Hellasem Werona. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowany jest na 19:30.

Komentarze