Coppa Italia: Cutrone bohaterem Milanu, kontuzja Linetty’ego

Patrick Cutrone
Patrick Cutrone fot. Grzegorz Wajda

UC Sampdoria przegrała u siebie po dogrywce z AC Milanem 0:2 w sobotnim meczu 1/8 finału Pucharu Włoch. Bohaterem Rossonerich został Patrick Cutrone, który zdobył obie bramki.

Pechowo spotkanie zakończył Karol Linetty. Polak z powodu kontuzji stawu skokowego opuścił murawę i został zmieniony już w 21. minucie. W podstawowym czasie gry obie drużyny stworzyły sobie kilka sytuacji podbramkowych. Zawodnikom obu drużyn brakowało jednak skuteczności i trzeba było rozegrać dodatkowych 30 minut.

Na początku dogrywki w drużynie gospodarzy pojawił się Dawid Kownacki. O awansie przesądził jednak rezerwowy gości. W 102. minucie Cutrone znakomicie wbiegł w pole karne i strzałem z powietrza z kilku metrów wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony. Sześć minut później znakomitym lobem przerzucił futbolówkę ponad wychodzącym bramkarzem Sampdorii i przypieczętował awans drużyny z San Siro.

UC Sampdoria – AC Milan 0:2 (0:0) po dogrywce

0:1 Cutrone 102′
0:2 Cutrone 108′