Conte: Inter zasłużył na finał

Antonio Conte
Antonio Conte fot. Grzegorz Wajda

Sobotni mecz w ramach Pucharu Włoch, w którym SSC Napoli mierzyło się z Interem Mediolan, zakończył się rezultatem 1:1. Po zakończeniu spotkania szkoleniowiec Nerazzurrich przekonywał jednak, że to jego zespół bardziej zasługiwał na awans, podkreślając też, że golkiper aktualnych wicemistrzów Włoch zasłużył na miano z zawodnika meczu.

Czytaj dalej…

Mediolańczycy szybko objęli prowadzenie, bo już w drugiej minucie bramkę zdobył Christian Eriksen, który oddał strzał bezpośrednio z rzutu rożnego. W każdym razie jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Dries Mertes, więc w dwumeczu Napoli okazało się lepsze od Interu.

Conte: Dominowaliśmy na boisku

– Wydaje mi się, że zasłużyliśmy na finał. Po tym wieczorze nie mam wiele do zarzucenia moim zawodnikom, bo zaprezentowaliśmy agresywną piłkę nożną, którą chcę widzieć w kolejnych meczach, próbując jednocześnie zdominować grę – mówił Antoio Conte cytowany przez Football Italia.

– Stworzyliśmy sobie wiele sytuacji i być może mogliśmy być bardziej skuteczni przed bramką, ale David Ospina był w świetnej dyspozycji, popisując się kilkoma wybitnymi interwencjami – zaznaczył były selekcjoner reprezentacji Włoch.

– Jesteśmy na pewno rozczarowani straconym golem, bo padł po naszym błędzie, którego mogliśmy uniknąć. W każdym razie nasza dominująca postawa na tle takiego zespołu jak Napoli dobrze wróży na przyszłość, więc jestem dobrej myśli – powiedział Conte.

Komentarze