Coppa Italia: Atalanta drugim finalistą

Puchar Włoch

Atalanta BC pokonała 2:1 ACF Fiorentinę w rewanżowym spotkaniu w ramach 1/2 finału Pucharu Włoch. Tym samym to właśnie ekipa z Lombardii zagra w finale Coppa Italia, który rozegrany zostanie 15 maja na Stadio Olimpico w Rzymie.

Drużyna z Bergamo do swojej potyczki przystępowała w uprzywilejowanej pozycji, bo starcie na Stadio Artemio Franchi zakończyło się wynikiem 3:3. Tym samym fakt, że Atalanta na stadionie Violi zdobyła aż trzy bramki, dawał taki komfort psychiczny gospodarzom, że przykładowo bezbramkowy remis premiował awansem do kolejnej fazy rozgrywek Czarno niebieskich.

Wynik meczu został otwarty bardzo szybko, bo już w trzeciej minucie na prowadzenie Fiorentinę wyprowadził Luis Muriel. Kolumbijczyk wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem rywali, co sprawiło, że kibice Fioletowych mieli powody do radości.

Tymczasem już w 13. minucie do wyrównania doprowadził Josip Ilicić, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Alejandro Gomezie. Jednocześnie na przerwę przedstawiciele obu ekip udali się z remisem, który zdecydowanie bardziej zadowalał gospodarzy.

Po zmianie stron Atalanta za sprawą Argentyńczyka Gomeza zdobyła drugą bramkę. Ofensywny piłkarz Nerazzurrich oddał mocny strzał, przy którym nie popisał się golkiper Fiorentiny. Jak się później okazało było to trafienie na wagę wygranej Atalanty 2:1, która liczy na powtórzenie sukcesu z 1963 roku, gdy po raz ostatni wygrała Puchar Włoch.

Atalanta BC – ACF Fiorentina 2:1 (1:1)