Conte: Zawsze chcemy grać o zwycięstwo

Antonio Conte
Antonio Conte fot. Grzegorz Wajda

Inter Mediolan pokonał po serii rzutów karnych Paris Saint-Germain w meczu kontrolnym przed startem nowego sezonu. Zdaniem szkoleniowca Nerazzurrich w osobie Antonio Conte w szeregach jego podopiecznych widoczna była poprawa postawy na boisku pod względem mentalnym.

Czytaj dalej…

Odnotujmy, że po 90 minutach rywalizacji przedstawiciel Serie A remisował z mistrzami Francji 1:1. Gola na 1:0 dla paryżan strzelił Thilo Kehrer, z kolei do wyrównania stanu rywalizacji doprowadził Samuel Longo.

– Jestem bardzo szczęśliwy i moim zdaniem, patrząc ogólnie na grę mojego zespołu, absolutnie nie zasłużyliśmy na porażkę – powiedział szkoleniowiec ekipy z Włoch w rozmowie z Inter TV.

– Oprócz wyniku, muszę ocenić wydajność piłkarzy. Dostrzegłem znaczną poprawę mentalności zawodników, ich pragnienie gry w piłkę nożną, atakowania przeciwnika na własnej połowie i szybkiego odzyskania piłki, gdy tylko zostanie ona stracona – kontynuował Conte.

– Jeśli chodzi o mnie, jest to bardzo, bardzo pozytywny aspekt. Zespół ciężko pracuje, co daje mi siłę do kontynuowania obranej drogi – zaznaczył były selekcjoner reprezentacji Włoch.

– Cieszyłem się również, że moja drużyna walczyła końcu, co dało nam bramkę, a następnie wygraliśmy konkursów rzutów karnych. Nie lubimy przegrywać i nie chcemy do tego dopuścić, niezależnie od tego, czy gramy w meczu o stawkę, czy spotkaniu towarzyskim, zawsze gramy o zwycięstwo – dodał opiekun Interu.

– Musimy mieć wpojone w swoich głowach, że zawsze gramy o wygraną do samego końca – skwitował Conte.

Komentarze