Conte wybuchł po porażce. “Pomyśl, zanim zadasz pytanie”

Antonio Conte
Antonio Conte fot. Grzegorz Wajda

Inter zremisował bezbramkowo z Szachtarem Donieck, przez co nie tylko odpadł z Ligi Mistrzów, ale na wiosnę nie zagra także w Lidze Europy. Po meczu bardzo sfrustrowany był Antonio Conte, który wszedł w konflikt m.in. z Fabio Capello.

Antonio Conte po raz kolejny pokazał, że rozgrywki europejskie nie są jego, mówiąc oględnie, mocną stroną. Po bezbramkowym remisie jego Interu z Szachtarem Donieck, próbował rozmawiać z nim Fabio Capello, pracujący dla “Sky Sport”.

– Nie było widać determinacji, chęci zwycięstwa za wszelką cenę – bardziej stwierdził niż zapytał Capello, na co Conte odpowiedział krótko: “Nie mam na to żadnej odpowiedzi”.

Wywiad trwał nadal, ale trener Interu postanowił zaatakować inną dziennikarkę stacji, Annę Billo.

– Szachtar przybył ze zmienioną taktyką, by nas zneutralizować. Ostatnio przegrali 0:5, więc stąd ta zmiana. Pomyśl, zanim zadasz pytanie – zrugał rozmówcę Włoch.

Na pytanie Capello odnośnie posiadania ewentualnego planu B, gdy podstawowe założenia zawodzą, Conte ponownie odrzekł opryskliwie.

– Mamy plan B, ale nie będę o nim tu mówił, inaczej to byłaby całkowita klęska i ten plan też zostałby zneutralizowany – powiedział szkoleniowiec Interu.

Fabio Capello i były reprezentant Włoch, Alessandro Costacurta, rozmawiali później głównie o wybuchu Antonio Conte.

– Niemożliwością było dziś rozmawiać z Conte. Nie rozumie tego, że nie możemy mówić tylko wtedy, gdy sprawy idą dobrze. Inter poniósł ogromne finansowe obrażenia tego wieczoru, bo nie zagra nawet w Lidze Europy. To wielka strata, także dla sponsorów – skrytykował rodaka Capello, na co Costacurta dodał: “Mój przyjaciel, Antonio, bardzo mnie rozczarował. Przykro mi, że okazał nam brak szacunku. Jest unikalną personą, ale dziś mi się nie podobał. Jestem zawiedziony jego postawą”.

Inter może już do końca sezonu skupić się na rozgrywkach Serie A, gdzie tracą do liderującego Milanu pięć punktów. W ten weekend Nerazzurrich czeka wyjazd do Cagliari.

Komentarze

Na temat “Conte wybuchł po porażce. “Pomyśl, zanim zadasz pytanie”