Conte: Tylko ciężka praca może dać widoczny postęp

Antonio Conte
Antonio Conte fot. Grzegorz Wajda

Antonio Conte udzielił ostatnio ciekawego wywiadu Corriere dello Sport. Szkoleniowiec Interu Mediolan przekonywał między innymi, że jego drużyna cały czas musi pracować nad tym, aby zmienić swoje priorytety, zmniejszając jednocześnie dystans do Juventusu FC.

Czytaj dalej…

– Czy praca wykonywana w Interze będzie miała podobny efekt jak ta w Juve? Zobaczymy. W każdym razie wiem na pewno, że chcemy zniwelować różnicę, która dzieli nas od Juventusu, nie zapominając też o rzeczywistości, gdzie musimy skupić się na najbliższych celach stawianych przed drużyną – mówił opiekun Nerazzurrich w rozmowie z Corriere dello Sport.

– Od samego początku mówiłem, że nie czekałem na spotkanie z Juve. Zdawałem sobie sprawę z tego, że to lepsza od nas ekipa, podobnie jak SSC Napoli. Obie drużyny w ostatnich latach zbudowały solidne fundamenty, na których się opierają. Inter zmierza w podobnym kierunku – zaznaczył Conte.

– Zaczęliśmy ciężką pracę, przygotowujemy się do kolejnych starć bardzo solidnie. Jestem pewny, że z czasem będzie widoczny postęp. Tym samym pojawi się też satysfakcja u naszych kibiców – kontynuował Włoch.

– Musimy być odważni, mając też jasną wizję teraźniejszości. Musimy skupić się na ciężkiej pracy, bo tylko to może dać jakiś efekt. Nie wolno nam narzucać granic, ale musimy być realistami, chcąc poznać różnice między nami a innymi drużynami. Musimy zatem starać się walczyć o zmianę naszych wyników i kierunku naszego losu – skwitował były selekcjoner reprezentacji Włoch.

Komentarze