Conte: To były dwie różne połowy

Antonio Conte
Antonio Conte fot. Grzegorz Wajda

Szkoleniowiec Interu Mediolan Antonio Conte stwierdził, że środowe spotkanie z Lazio miało dwie różne połowy. Przyznał również, że świetna postawa Samira Handanovicia pozwoliła jego drużynie na odniesienie zwycięstwa w tym meczu.

Czytaj dalej…

– To były mecz z dwoma połowami. Zaczęliśmy agresywnie, Lazio było cofnięte i czekało, aby zaatakować nasz z kontrataku z takimi szybkimi zawodnikami jak Joaquin Correa i Felipe Caicedo. Sprawiło nam problemy, gdy traciliśmy piłkę – powiedział Conte.

– Po zdobyciu bramki zaczęliśmy grać trochę głębiej i musimy przyznać, że Handanović zaliczył kilka doskonałych interwencji. W drugiej połowie graliśmy z charakterem, skonsolidowani i zasłużyliśmy na zwycięstwo, ponieważ mieliśmy wiele sytuacji do zdobycia bramki – kontynuował.

– To cenne zwycięstwo nad bardzo silnym rywalem, który wzmocnił się latem i od czterech lat współpracuje z Simone Inzaghim – dodał.

– Po pierwszej połowie nie byłem zadowolony, bo w takich sytuacjach toniesz, ale po przerwie dominowaliśmy i stworzyliśmy wiele szans na podwyższenie naszego prowadzenia. Lazio było niebezpieczne po stałych fragmentach gry, ponieważ bardzo dobrze gra w powietrz. Lazio należą się słowa uznania za dobry występ, ale wygraliśmy trudny mecz – powiedział szkoleniowiec Nerazzurrich.

Komentarze