Conte: Sampdoria to dobrze zorganizowany zespół

Antonio Conte
Antonio Conte fot. Grzegorz Wajda

Inter Mediolan zagra na wyjeździe z UC Samodorią w sobotnim meczu szóstej kolejki włoskiej Serie A. Antonio Conte, trener Nerazzurrich, powiedział, że celem jego zespołu zawsze jest komplet punktów, ale musi mądrze zarządzać składem.

Czytaj dalej…

– To zawsze jest trudny teren. Ciężko się gra na tym stadionie, a Sampdoria to silny zespół z bardzo utalentowany trenerem jakim jest Di Francesco – powiedział na przedmeczowej konferencji prasowej Conte, cytowany przez klubową oficjalną stronę internetową.

– To dobrze zorganizowany zespół. Widać w nim pracę trenera. Nie tylko na podstawie zmienionego przez niego systemu gry. Musimy uważać nie tylko na ich ustawienie, bo to będzie ciężki mecz, tak naprawdę taki, w którym mamy wiele do stracenia – przyznał.

– Koncentrujemy się tylko na tym spotkaniu, a dopiero potem będziemy myśleć o kolejnych. To piąty mecz w przeciągu kilku dni. Dlatego musimy mądrze zarządzać składem, aby było bezpieczeństwo oraz realizacja celu jakim zawsze jest zdobycie maksymalnej liczby punktów – podkreślił.

Drużyna z San Siro jest liderem z kompletem 15 punktów. Natomiast Sampdoria zamyka tabelę z trzema “oczkami” na koncie. Początek sobotniego spotkania na Stadio Luigi Ferraris o godzinie 18.

Komentarze