Conte: Różnicę zrobiło doświadczenie i jakość Juventusu

Antonio Conte
Antonio Conte fot. Grzegorz Wajda

Inter Mediolan stracił pierwsze punkty w tym sezonie Serie A, przegrywając u siebie w niedzielę z Juventusem 1:2. Antonio Conte, trener Nerazzurrich, powiedział, że różnicę zrobiło doświadczenie Bianconerich.

Czytaj dalej…

– Juventus strzelił gola i pokazał całą swoją ciężką artylerię w ataku, swoje doświadczenie, jak kontrolować takie spotkanie – powiedział Conte w rozmowie z Sky Sport Italia.

Zobacz również: Derby d’Italia dla Juventusu >>

– Nie mogę narzekać na zawodników, bo dali z siebie wszystko. Jak już mówiłem, przed nami długa droga, aby osiągnąć ich poziom pod względem doświadczenia i zarządzania meczem – dodał.

– Musimy robić postępy i to się nie zmienia, tak samo było na początku naszej przygody. Widziałem statystyki i to był bardzo wyrównany pojedynek. Oni mogli strzelić gola i my również. Obie drużyny miały swoje okazje, ale różnicę zrobiło doświadczenie i jakość wielkiego klubu – stwierdził.

Drużyna z San Siro spadła na drugie miejsce w tabeli. Do liderującego Juve traci jeden punkt. W następnej kolejce zagra na wyjeździe z US Sassuolo.

Komentarze