Conte: Przed nami mnóstwo pracy

Antonio Conte
Antonio Conte fot. Grzegorz Wajda

Inter Mediolan zagra w sobotę w derbach miasta w Serie A przeciwko AC Milan. Antonio Conte, trener Nerazzurrich, ma nadzieję, że jego zespół zagra lepiej niż w zremisowanym meczu Ligi Mistrzów ze Slavią Praga.

Czytaj dalej…

Drużyna z San Siro rozczarowała w starciu z ekipą z Czech. W szatni doszło do wzajemnych pretensji zawodników o zaangażowanie w tamtym spotkaniu.

– Zawsze staramy się dać z siebie wszystko i wykonywać to, co sobie przygotowaliśmy. Czasem udaje nam się to bardziej, czasem mniej. Zawodnicy z pewnością wykazują ogromne zaangażowanie – powiedział Conte na przedmeczowej konferencji prasowej, cytowany przez Football Italia.

– Wiemy, że mamy mnóstwo pracy do wykonania, aby zrobić postępy. To nas jednak nie przeraża – dodał.

– Wymówki, jakie były w poprzednich latach w klubie nie były dobre. Można też powiedzieć, że w poprzednich latach drużyna tak nie walczyła. My musimy wszyscy razem postarać się te rzeczy zmienić – podkreślił.

Conte pochwalił przed derbami nowego trenera Rossonerich. – Giampaolo zaczynał tak jak ja w niższych ligach. Każdy ma swoją własną drogę, ale on zasłużył, aby otrzymać tak świetną szansę. On zawsze jest dobrze przygotowany i ma obsesję na punkcie futbolu jak ja. My jednak zawsze gramy o zwycięstwo. Każdy mecz ma jednak ukryte pewne pułapki – stwierdził.

Komentarze