Conte: presja będzie rosła

Antonio Conte
Antonio Conte fot. Grzegorz Wajda

W poniedziałkowy wieczór Inter Mediolan zrobił kolejny krok w kierunku zdobycia mistrzostwa Włoch. Nerazzurri na własnym stadionie pokonali 1:0 Atalantę Bergamo. Zadowolenia ze zwycięstwa po zakończeniu meczu nie krył trener gospodarzy Antonio Conte.

– Ponownie mamy sześć punktów przewagi. Graliśmy później i wiedzieliśmy, że nasi bezpośredni rywale wygrali w Weronie, Juve wygrało z Lazio i zbliżyli się do nas. Nieuniknione jest, że presja będzie teraz rosła do końca – powiedział Conte.

– Graliśmy przeciwko drużynie, która odbiera punkty wielkim drużynom. To trudny przeciwnik i jeśli nie przygotowujesz się dobrze, możesz stracić punkty. Moim zdaniem grali mądrzej niż w poprzednich meczach, może dlatego, że obawiali się trochę tego, że wiemy jak ich zranić. Byli mniej energiczni niż zwykle – kontynuował szkoleniowiec Interu Mediolan.

– To ważne trzy punkty przeciwko znakomitej drużynie. Praktycznie wyłączyliśmy Atalantę z walki o Scudetto, ponieważ mamy już 13 punktów przewagi – dodał Conte.

– Również nie wykorzystaliśmy świetnych okazji. Mogliśmy je lepiej wykończyć. Mieliśmy świetne okazje na zdobycie bramki, ale je zmarnowaliśmy. Atalanta stwarzała zagrożenie w pierwszej połowie po rzutach rożnych. My zdobyliśmy bramkę w takiej sytuacji, ale mieliśmy również kilka innych okazji – mówił trener Nerazzurrich.

Kolejne spotkanie Inter rozegra w niedzielę. W wyjazdowym spotkaniu zmierzy się z Torino.

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 14. marca 2021 14:52.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze