Conte poważnie rozważa rozstanie z Interem

Antonio Conte
Antonio Conte fot. PressFocus

Antonio Conte według doniesień włoskich dziennikarzy nie jest przekonany do planów dotyczących obniżenia kosztów w Interze Mediolan. Tym samym niewykluczone, że były selekcjoner reprezentacji Włoch podejmie decyzję o rozwiązaniu umowy z mistrzami Serie A.

  • Antonio Conte może odejść z Interu Mediolan
  • Doświadczony włoski trener niechętnie podchodzi do idei związanie z cięciem zarobków
  • Niewykluczone, że latem z klubu z Mediolanu odejdą największe gwiazdy

Inter Mediolan czeka trzęsienie ziemi

Antonio Conte ma kontrakt ważny z Interem do końca czerwca 2022 roku. Wszystko wskazywało na to, że po wygraniu mistrzowskiego tytułu współpraca urodzonego w Lecce trenera z Czarno-niebieskimi będzie kontynuowana. Pojawiła się jednak kwestia sporna.

La Gazzetta dello Sport i Corriere dello Sport przekonują, że Conte zbliża się nieuchronnie do rozstania z Interem. Pożegnanie doświadczonego szkoleniowca z klubem z Mediolanu może mieć miejsce w ciągu najbliższych 48 godzin.

Powodem przykrej decyzji dla fanów Interu może być cięcie kosztów, które ma zostać wprowadzone w klubie ze Stadio Giuseppe Meazza. Włoscy dziennikarze twierdzą, że Inter ma latem z tytułu transferów z klubu uzyskać 90 milionów euro, a ponadto ma obniżyć pensje wśród pracowników o 15 procent.

Conte jest pesymistycznie nastawiony do wspominanych wyżej planów. Na razie jednak trener nie spotkał się z prezydentem klubu. Niemniej miał przeprowadzić z nim rozmowy telefoniczne, po których wydaje się, że były opikun Juve i Chelsea niebawem rozstanie się z mediolańską ekipą.

Na dzisiaj nieznany jest plan na przyszłość Conte. Opcje wydają się dwie. Pierwszy wariant zakłada, że były selekcjoner reprezentacji Włoch zrobi sobie roczną przerwę w pracy, pobierając wciąż pensję z mediolańskiego klubu. Druga opcja zakłada spróbowanie sił w nowym projekcie (mowa podobno o Tottenhamie Hotspur), co jednocześnie wiązałoby się z tym, że Inter musiałby wypłacić Włochowi odprawę.

Jeśli faktem okaże się, że Conte odejdzie z Interu, to władze Nerazzurrich będą musieli znaleźć następcę. Na celowniku klubu z Mediolan znajduje się Massimiliano Allegri. Innymi kandydatami są natomiast: Sinisa Mihajlovic, Paulo Fonseca i Maurizio Sarri.

Przeczytaj więcej: Inter Mediolan czeka na decyzję Antonio Conte

Komentarze

Comments 8 comments

Conte to świetny trener ale każdy jego cykl to 2 – 3 lata i zmiana otoczenia. Szkoda, bo chciałbym weryfikacji tego projektu w LM. Życie pokarze co z tego wyjdzie, ale nie ma ludzi niezastąpionych. Zobaczymy co wyniknie z tego zamieszania. Inzaghi ma warsztat, doświadczenia i gra 3 z tyłu. Moim zdaniem pasuje do Interu jak ulał. No i raczej będzie chciał 4, może 5 mln, a Antonio inkasuje 13,5. Koszty trzeba ciąć bo Inter jak i reszta wielkich klubów jest w dramatycznej sytuacji finansowej.

@Amazon
u nas młodszy Inzaghi trafi na lepszą (materiałowo) obronę. Barella gra na pozycji SMSa, a Eriksen będzie pewnie grać jak L.Alberto.

Oczywiście jeszcze po cichu liczę, że Conte jednak zostanie. Jeśli jednak nie, to chętnie powitam Simone.
Pozdr.

@Odet. Pełna zgoda. Inzaghi to może to być strzał w 10. W Lazio robi świetną robotę. Jest młody a już ma bagaż doświadczenia. No i jego charakter i temperament są podobne do Antonio. Ja osobiście lubię takich ludzi przy linii. Też jednak liczę, że Conte koniec końców zostanie.

Życie ,,pokarało” już Inter trzema kolejnymi edycjami CL zakończonymi na etapie grupowym (:
Jestem zdania, że ta karta w najbliższej przyszłości się odwróci.
Odnośnie Inzaghiego to może następnym razem, bo Simone zostaje w Rzymie do 2024 roku.