Conte porównał aktualną reprezentację Włoch z tą z 2016 roku

Antonio Conte
Antonio Conte fot. Grzegorz Wajda

Reprezentacja Włoch w piątkowy wieczór zmierzy się w Monachium z Belgią. Tymczasem przed tym starciem kilka zdań wyraził Antonio Conte. Były selekcjoner Squadra Azzurra nie szczędził pochwał w kierunku drużyny Roberto Manciniego.

  • Reprezentacja Włoch w piątek wieczorem stanie przed szansą awansu do półfinału Euro 2020
  • Squadra Azzurra zmierzy się z Belgią
  • Faworytem tej potyczki wydają się piłkarze czterokrotnych mistrzów świata

Reprezentacja Włoch z własnym DNA

Reprezentacja Włoch powalczy na Allianz Arena o swoje piąte zwycięstwo na trwającym turnieju, które w tym przypadku byłoby premiowane awansem do półfinału Euro 2020. Ciekawej wypowiedzi udzielił natomiast opiekun Squadra Azzurra w rozmowie z L’Equipe.

– To wyjątkowe mistrzostwa Europy, ponieważ pandemia bardzo wpłynęła na przygotowanie drużyn. Poziom niektórych drużyn, nawet niektórych faworytów, którzy już zostali wyeliminowani, ucierpiał – przekonywał Conte.

– Koronawirus miał ogromny wpływ na futbol. To normalne, że w niektórych przypadkach podczas przygotowań do Euro trenerzy stawiali na indywidualną jakość – kontynuował Włoch.

– To dlatego, że pandemia nie pozwoliła trenerom pracować nad strategią gry. Niektórych mechanizmów nie można improwizować, ale można je uzyskać poprzez pracę – zaznaczył były opiekun Interu Mediolan.

Conte stwierdził jednocześnie, że reprezentacja Włoch jest pod tym względem wyjątkiem. Doświadczony trener nie szczędził pochwał w kierunku Roberto Manciniego. – Reprezentacja Włoch jest jedną z drużyn, które są wyjątkiem, ponieważ znalazły równowagę między atakiem i obroną oraz zespołową grą – mówił Conte.

– Nie można być niepokonanym przez 31 meczów przez przypadek. W porównaniu z prowadzoną przeze mnie reprezentacją Włoch z 2016 roku są podobieństwa: najważniejszą wspólną cechą jest to, że mówimy o dwóch drużynach z własnym balansem i własną tożsamością gry – uzupełnił włoski szkoleniowiec.

– Wtedy możesz grać 3-5-2, tak jak robiłem to ja lub 4-3-3, tak jak robi to Mancini. Zależy to od cech i jakości zawodników, ale najważniejsze jest, aby zawsze koncentrować się na DNA drużyny – podsumował Conte.

Czytaj więcej: Euro 2021: Belgia – Włochy. Zapowiedź meczu (typy, kursy, składy)

Komentarze