Conte: Pirlo sprawia, że czuję się stary

Antonio Conte
Antonio Conte fot. Grzegorz Wajda

Wczoraj światło dzienne ujrzała wiadomość, że nowym trenerem Juventusu FC został Andrea Pirlo. Dzisiaj natomiast kilka zdań komentarza na temat decyzji władz klubu z Piemontu wyraził Antonio Conte.

Czytaj dalej…

Przypomnijmy, że były reprezentant Włoch zastąpił na stanowisku szkoleniowca ekipy z Turynu Maurizio Sarriego. 61-latek został pozbawiony pracy w Juve po odpadnięciu mistrzów Włoch z Ligi Mistrzów.

– Jestem z pewnością bardzo szczęśliwy z powodu Andrei, ponieważ oprócz wszystkiego, co mi dał w sensie piłkarskim, jest on wyjątkową osobą i darzę go ogromnym szacunkiem – powiedział były selekcjoner reprezentacji Włoch w trakcie konferencji prasowej.

– Powiedziawszy to, widząc, jak zawodnicy, których kiedyś trenowałem, teraz stają się trenerami, czuję się stary – kontynuował Conte.

Pirlo był kluczową postacią w Juventusie dowodzonym przez Conte, który rozpoczął serię dziewięciu kolejnych tytułów Serie A z trzema z rzędu w latach 2011-12, 2012-13 i 2013-14. Następnie 41-latek współpracował z aktualnym trenerem Interu w reprezentacji Włoch.

Komentarze