Conte ostro o drogim nabytku. “Musi nauczyć się bronić”

Antonio Conte
Antonio Conte fot. Grzegorz Wajda

Inter czeka we wtorek kluczowe, wyjazdowe starcie w Lidze Mistrzów przeciwko Borusii Moenchengladbach. Trener mediolańczyków ocenił ostatnie wyniki swojej drużyny na konferencji przedmeczowej, a ponadto przyznał, że Achraf Hakimi musi znacznie poprawić się w fazie defensywnej.

Czytaj dalej…

– Było wiele negatywnych komentarzy po niedawnym spotkaniu z Realem Madryt (0:2), słyszałem, jak ludzie mówili, że rywale robili z nami, co chcieli. Zapominają oni jednak, że graliśmy w osłabieniu od 30. minuty, a cztery minuty później Real dostał rzut karny. Rzucam wyzwanie każdemu, by spróbował w takich warunkach postawić się takiemu zespołowi – ocenił niedawną porażkę Antonio Conte.

– Jutrzejsze spotkanie z Borussią będzie meczem przeciwko mocnej drużynie, która dobrze radzi sobie w tegorocznej Lidze Mistrzów. Musimy dać z siebie wszystko, by nie schodzić z boiska z żalem. Zaczęliśmy tegoroczne rozgrywki jako kowale własnego losu, a jeśli teraz nie zależymy od siebie, to znaczy, że w pewnych sytuacjach popełniliśmy błędy. Jedynym sposobem, by “pozostać przy życiu” jest wygrać we wtorek przeciwko Borussii – ocenił sytuację Interu w Lidze Mistrzów włoski trener.

Achraf Hakimi odpoczywał w sobotę w meczu z Sassuolo (3:0), więc można się spodziewać, że wystąpi we wtorek.

– Przypomnij sobie, co powiedziałem o nim na początku sezonu. Nadal podtrzymuję moje zdanie. Ma potencjał, ale musi pracować nad fazą defensywną. We Włoszech presja, oczekiwania i wymagania są wyższe niż w Niemczech czy Premier League, zwłaszcza z takich zespołach jak Inter – ocenił podopiecznego Conte, nie gryząc się w język.

Inter z dwoma punktami zajmuje ostatnie miejsce w grupie B. We wtorek czeka go wyjazdowe spotkanie z liderem z Moenchengladbach, który uzbierał o sześć “oczek” więcej.

Komentarze