Conte oczekuje większego wsparcia ze strony klubu

Antonio Conte
Antonio Conte fot. Grzegorz Wajda

Inter Mediolan zakończył rozgrywki włoskiej ekstraklasy na drugiej pozycji, tracąc zaledwie punkt do pierwszego Juventusu FC. Tymczasem we włoskich mediach nie brakuje spekulacji związanych z przyszłością Antonio Conte, który niewykluczone, że podejmie decyzję o rozstaniu z klubem z Lombardii.

Czytaj dalej…

Nie tylko La Gazzetta dello Sport sugeruje na swoich łamach, że były selekcjoner reprezentacji Włoch może podjąć decyzję o rozstaniu z Interem, ale podobnie brzmiące wiadomości można znaleźć, czytając również La Repubblicę.

– To był ciężki rok na poziomie osobistym, bardzo ciężki. Myślę, że zawodnicy nie widzieli uznania ich pracy, nie sądzę, żebym dostrzegł uznanie mojej pracy i wszyscy otrzymaliśmy bardzo niewielką ochronę ze strony klubu – powiedział wyraźnie zirytowany Conte przed kamerą Sky Sport Italia.

Conte: Musimy się rozwijać

– Musimy się rozwijać i poprawiać we wszystkich obszarach, w tym poza boiskiem, a duży klub powinien bardziej chronić swoich piłkarzy. Omówimy to wszystko pe zakończeniu sezonu, muszę spotkać się z prezydentem, a on jest teraz w Chinach – dodał Włoch.

– Mój problem polega na tym, że mam wizję, widzę ścieżkę, którą musimy podążać i wiem, co musimy zrobić. W każdym razie widziałem niedawno wywiad, którego Luciano Spalletti udzielił w 2017 roku. Jesteśmy teraz w 2020 roku i nic się nie zmieniło od tamtej pory – zaznaczył Conte.

Przypomnijmy, że w sobotnim boju ligowym team z miasta mody pokonał Atalantę BC 2:0 w spotkaniu 38. kolejki włoskiej ekstraklasy. Mediolański team został tym samym najlepszą drużyną ligi pod względem spotkań w delegacji, inkasując na obiektach rywali łącznie 43 punkty, co jest następstwem 13 zwycięstw i czterech remisów.

Komentarze