Conte ocenił derby. “Szczęście było po ich stronie”

Antonio Conte
Antonio Conte fot. Grzegorz Wajda

Szkoleniowiec Interu Mediolan Antonio Conte był zadowolony z postawy swojej drużyny w derbowym meczu z Milanem. Powodem porażki według doświadczonego szkoleniowca Nerazzurrich była niewystarczająca skuteczność. Sobotnia konfrontacja zakończyła się wygraną Rossonerich 2:1.

Czytaj dalej…

Milan prowadził w tym meczu 2:0 po dwóch trafieniach Zlatana Ibrahimovicia, ale kontaktowego gola zdobył Romelu Lukaku. Wynik 2:1 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego, choć Nerazzurri wypracowali sobie kilka bardzo dogodnych sytuacji do zdobycia wyrównującej bramki. Przy odrobinie szczęścia i lepszej skuteczności mogli nawet pokusić się o zwycięstwo.

– Przykro mi, że przegraliśmy spotkanie, w którym zagraliśmy dobrze, w którym stworzyliśmy sobie tak wiele okazji, ale jak to często bywa, nie udało nam się ich wykorzystać. Milan również zaprezentował się z dobrej strony i dopisało mu szczęście – powiedział Conte w rozmowie ze Sky Sport Italia po końcowym gwizdku sędziego.

– Chłopcy włożyli w ten mecz duży wysiłek i naprawdę chcieli wygrać. Popełniliśmy dwa błędy przy ich bramkach, ale potem mieliśmy wiele okazji, aby wywalczyć remis lub nawet zwycięstwo – kontynuował.

– W każdym meczu stwarzamy sobie wiele sytuacji do zdobycia bramki, ale musimy zachować chłodną głową, być bardziej cyniczni, aby je wykorzystać. Nie mam jednak nic do zarzucenia chłopakom, nasze nastawienie było bardzo dobre. Prawdopodobnie po prostu zabrakło nam odrobiny szczęścia – dodał szkoleniowiec Interu.

Dla Interu była to pierwsza porażka w obecnym sezonie. Po czterech rozegranych kolejkach Nerazzurri mają na swoim koncie siedem punktów. Tymczasem Milan odniósł czwarte zwycięstwo i z kompletem 12 punktów prowadzi obecnie w tabeli włoskiej Serie A.

Komentarze