Conte obawia się Getafe

Antonio Conte
Antonio Conte fot. Abaca / Hepta / SPORTPICTURES

Już w środę piłkarze Interu Mediolan powalczą o awans do ćwierćfinału Ligi Europy. Rywalem podopiecznych Antonio Conte w 1/8 finału będzie Getafe. Szkoleniowiec Nerazzurrich jest optymistą przed meczem, który rozegrany zostanie w Gelsenkirchen.

Czytaj dalej…

– To ważne rozgrywki dla nas wszystkich, szczególnie dla Interu. Musimy dać z siebie wszystko, aby nie mieć czego żałować – mówił Conte podczas konferencji prasowej.

Conte uważa również, że presja, która towarzyszy mu w pracy z Interem Mediolan jest dobra. – Presja, z którą musieliśmy sobie poradzić w trakcie rywalizacji lidze, aby utrzymać dobrą pozycję, była dobra. Staliśmy pod presją konieczności odzyskania naszej pozycji w tabeli. Ostatnie trzy mecze pokazały poprawę i mam nadzieję, że jutro zrobimy kolejny krok – mówił trener Nerazzurrich.

– Uważam, że drużyna zdobyła punkty, na które w pełni zasłużyliśmy. To był dobry sezon, z ważnymi postępami w wielu aspektach. Teraz czeka nas rywalizacja w innych rozgrywkach. Jesteśmy tutaj, jesteśmy gotowi, choć wiemy, że czeka nas trudne spotkanie z silnym przeciwnikiem. To może być brudny mecz i być może będziemy musieli się pobrudzić, ale drużyna osiągnęła już ten poziom dojrzałości, który pozwala podjąć walkę w takich meczach – dodał Conte.

Conte: Musimy udowodnić, że zasługujemy na awans

Getafe rywalizację w La Liga zakończyło na ósmym miejscu w tabeli i w ostatnich miesiącach nie spisywało się najlepiej. Conte spodziewa się jednak trudnej przeprawy w Gelsenkirchen.

– Analizowaliśmy ich. Przeciwko dużym klubom w Hiszpanii rozgrywali mało spektakularne spotkania, ale przeciwnicy zawsze w nich cierpieli. To mówi o sile i odporności tej drużyny. Musimy udowodnić, że zasługujemy na awans. Jeśli będziemy lepsi, to awansujemy. W przeciwnym razie pożegnamy się z rozgrywkami – powiedział szkoleniowiec.

Komentarze