Antonio Conte
Antonio Conte fot. Grzegorz Wajda

Conte: Nigdy nie byłem blisko powrotu do Juve

Szkoleniowiec Interu Mediolan Antonio Conte stwierdził, że nigdy nie był blisko powrotu na stanowisko trenera Juventusu, choć był wymieniany w gronie kandydatów do zastąpienia Massimiliano Allegriego.

Czytaj dalej…

Conte ostatecznie został nowym trenerem Interu, a w środę jego nowa drużyna będzie miała okazję zmierzyć się z Juventusem w ramach International Champions Cup.

– Nie, nigdy nie byłem blisko ławki Juventusu. Nigdy nie otrzymałem żadnego telefonu. To Inter wykazywał wielkie zainteresowanie mną – powiedział 49-latek.

– Z tego powodu czuję się bardzo odpowiedzialny wobec mojego nowego klubu, za zbudowanie czegoś, czego w tej chwili nie ma – kontynuował.

Juventus ostatecznie zdecydował się na zatrudnienie Maurizio Sarriego, który wcześniej zastąpił Conte w Chelsea. – Jeśli Juve podjęło taką decyzję, to musiało mieć ku temu dobre powody. Nie do mnie należy osądzanie tego – mówił trener Nerazzurrich.

– Na pewno będą emocje z mojej strony. Po raz pierwszy spotkam się z Bianconeri jako przeciwnikiem, odkąd zakończyłem moje relacje z nimi. Ponowne zobaczenie tak wielu moich przyjaciół będzie ekscytujące, ale to wszystko zostawione z bosku po rozpoczęciu spotkania. Juve jest dla mnie przeciwnikiem i Juve również uważa mnie za takiego – dodał.

Komentarze