Conte: Nigdy nie byłem blisko powrotu do Juve

Antonio Conte
Antonio Conte fot. Grzegorz Wajda

Szkoleniowiec Interu Mediolan Antonio Conte stwierdził, że nigdy nie był blisko powrotu na stanowisko trenera Juventusu, choć był wymieniany w gronie kandydatów do zastąpienia Massimiliano Allegriego.

Czytaj dalej…

Conte ostatecznie został nowym trenerem Interu, a w środę jego nowa drużyna będzie miała okazję zmierzyć się z Juventusem w ramach International Champions Cup.

– Nie, nigdy nie byłem blisko ławki Juventusu. Nigdy nie otrzymałem żadnego telefonu. To Inter wykazywał wielkie zainteresowanie mną – powiedział 49-latek.

– Z tego powodu czuję się bardzo odpowiedzialny wobec mojego nowego klubu, za zbudowanie czegoś, czego w tej chwili nie ma – kontynuował.

Juventus ostatecznie zdecydował się na zatrudnienie Maurizio Sarriego, który wcześniej zastąpił Conte w Chelsea. – Jeśli Juve podjęło taką decyzję, to musiało mieć ku temu dobre powody. Nie do mnie należy osądzanie tego – mówił trener Nerazzurrich.

– Na pewno będą emocje z mojej strony. Po raz pierwszy spotkam się z Bianconeri jako przeciwnikiem, odkąd zakończyłem moje relacje z nimi. Ponowne zobaczenie tak wielu moich przyjaciół będzie ekscytujące, ale to wszystko zostawione z bosku po rozpoczęciu spotkania. Juve jest dla mnie przeciwnikiem i Juve również uważa mnie za takiego – dodał.

Komentarze