Conte niepocieszony. “Mieliśmy Juve na linach”

Antonio Conte
Antonio Conte fot. Grzegorz Wajda

Inter przegrał w pierwszym półfinale Pucharu Włoch z Juventusem (1:2), mimo że prowadził po bramce Martineza. Conte uważa, że jego zespół zasłużył na więcej.

Inter objął prowadzenie w 9. minucie po trafieniu Lautaro Martineza, ale później Juventus wykorzystał dwa błędy rywali i po bramkach Cristiano Ronaldo wygrał w pierwszym meczu półfinału Pucharu Włoch.

Właściwie, sami zgotowaliśmy sobie tę porażkę. Juventus wykorzystał nasze dwa naiwne błędy i zdobył dwie bramki. Musimy być bardziej bezwzględni. Stworzyliśmy sobie tak wiele szans, a przeciwko takiemu rywalowi musisz je wykorzystywać – ocenił Antonio Conte.

Włoch uważa też, że Inter zdominował rywala i zabrakło tylko dobicia go w dobrym momencie.

Występ był doskonały, tylko wynik jest zły. Mieliśmy Juventus na linach. To naprawdę rozczarowuje, bo zasłużyliśmy na znacznie więcej niż sugeruje wynik. Przeciwnicy nie byli w stanie wykreować sobie żadnej sytuacji, nie pamiętam, by Samir Handanović musiał interweniować. Gdybyśmy nie popełnili później tych dwóch błędów… – urywa włoski szkoleniowiec. – Szanuję każdą opinię, ale gdybyśmy wygrali ten mecz 2:0, nikt nie mógłby mieć pretensji – dodał.

Romelu Lukaku i Achraf Hakimi nie mogli zagrać we wtorek, a w rewanżu zabraknie Arturo Vidala i Alexisa Sancheza.

Po porażce 1:2 musimy w rewanżu zdobyć dwa gole, to nieuniknione. Nie będzie to spacer po parku – skomentował sytuację swojej drużyny były selekcjoner reprezentacji Włoch.

Nieuniknione było również pytanie dziennikarzy na temat problemów finansowych Interu. Ponoć prowadzone są rozmowy z BC Partners w kontekście sprzedania klubu.

To dziwna sytuacja, nie ma sensu udawać, że jest inaczej. Rozpoczęliśmy nasz projekt, ale w sierpniu został on zamrożony – powiedział Conte.

Inter zagra mecz rewanżowy w przyszły wtorek, a wcześniej czeka ją wyjazd do Florencji w ramach Serie A.