Conte: nie wykonaliśmy jeszcze naszej pracy

Antonio Conte
Antonio Conte fot. Grzegorz Wajda

Inter Mediolan odniósł w niedzielę kolejne ligowe zwycięstwo i utrzymał 11-punktową przewagę nad drugim w tabeli Milanem. Zadowolenia z postawy swoich zawodników po zakończeniu meczu nie krył trener Antonio Conte.

Conte nie chce się zatrzymywać

W niedzielne popołudnie Inter Mediolan skromnie 1:0 pokonał u siebie Cagliari Calcio. Jedynego gola meczu w 77. minucie zdobył Matteo Darmian.

– Teraz jest mniej spotkań, a każde zwycięstwo jest warte sześć punktów. Milan pokonał wczoraj Parmę i musieliśmy wygrać ten mecz, aby utrzymać przewagę nad nimi – powiedział Conte w pomeczowej rozmowie z DAZN.

– Wielu z moich zawodników nigdy nie doświadczyło takiej presji i jestem naprawdę zadowolony z tego, co robią. W ciągu dwóch ostatnich sezonów bardzo się poprawiliśmy – kontynuował.

– Za bardzo lubię wygrywać i to właśnie chcę przekazać moim piłkarzom. Nie chcę się zatrzymywać i liczyć, ile spotkań pozostało do zdobycia tytułu. Nie wykonaliśmy jeszcze naszej pracy. Wygraliśmy trzy kluczowe mecze w ciągu ośmiu dni, ale mamy przed sobą jeszcze osiem spotkań – kontynuował szkoleniowiec Interu.

– Udowadniamy, że jesteśmy stabilnym i zrównoważonym zespołem. W poprzednim sezonie zdobyliśmy 81 punktów i zagraliśmy w finale Ligi Europy. Juventus dominował przez ostatnią dekadę, a w ciągu zaledwie półtora roku udało nam się to zmienić. To, co robią moi piłkarze, zasługuje na większą uwagę, ale ciągle czytam o naszych występach w Europie – dodał.

Kolejny ligowy pojedynek drużynę Interu czeka 18 kwietnia. Zmierzy się wówczas na wyjeździe z Napoli.

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 18. kwietnia 2021 20:41.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze