Tuttosport ocenił szanse powrotu Conte do Juventusu

Antonio Conte
Antonio Conte PressFocus

Dziennikarze Tuttosport w dzisiejszym wydaniu wyjaśnili, dlaczego ich zdaniem szanse powrotu Antonio Conte do Juventusu po tym, jak Włoch niedawno odszedł z Tottenhamu, są bliskie zeru.

  • Antonio Conte zakończył współpracę z Tottenhamem po burzliwym okresie i słabych wynikach
  • Włoch od razu był łączony z wieloma włoskimi klubami, które były nim zainteresowane
  • Tuttosport uważa, że szkoleniowiec nie wróci do Juventusu

Conte ma inne plany na najbliższy czas

Antonio Conte rozstał się z Tottenhamem kilka dni temu. Spurs w ostatnim czasie byli mocno krytykowani za słabe występy, a czarę goryczy przelała wypowiedź Włocha po remisie 3:3 z Southampton, który oskarżył zawodników Kogutów między innymi o brak zaangażowania.

Conte znakomicie spisał się w swoim pierwszym sezonie w północnym Londynie prowadząc zespół do awansu do Ligi Mistrzów. Obecna kampania nie była jednak już tak dobra, a zespół mierzył się z licznymi problemami, dlatego władze Tottenhamu zdecydowały zakończyć się współpracę z trenerem. Od tego momentu szkoleniowiec jest łączony z wieloma klubami, w tym z Juventusem.

Tuttosport wyjaśnia jednak, dlaczego ewentualny powrót Conte do Juventusu to tylko marzenie, zwracając uwagę, że trener musi odzyskać równowagę po burzliwym okresie. Ponadto zauważa, że Włoch prawdopodobnie zrobi sobie roczną przerwę, by spędzić czas z rodziną i naładować akumulatory. Z drugiej strony Stara Dama prawdopodobnie będzie chciała kontynuować współpracę z Massimiliano Allegrim.

Zobacz również: Smalling bliżej pozostania w Romie

Komentarze