Conte: nie ma sensu mówić o przyszłości

Antonio Conte
Antonio Conte fot. Grzegorz Wajda

Inter Mediolan jest na bardzo dobrej drodze do zdobycia mistrzostwa Włoch w obecnym sezonie. Kolejny krok Nerazzurri będą starali się zrobić w niedzielne popołudnie, kiedy zmierzą się u siebie z Cagliari Calcio. Trener Interu Antonio Conte spodziewa się trudnego spotkania.

– Patrząc na skład Cagliari, trudno uwierzyć, że są na tym miejscu. Wiemy, że będzie to trudny mecz, ponieważ rozpoczęli sezon z zupełnie innym celem i mają konkurencyjny skład – powiedział Conte. W zespole z Sardynii wystąpi również dwóch zawodników wypożyczonych z Interu – Radja Nainggolan i Diego Godin.

– Zawsze dziękowałem Radji za czas, który tu spędził, ale to już przeszłość. Będziemy musieli na nowego uważać, ponieważ w poprzednim sezonie zdobył bramkę, a my zostaliśmy zatrzymanie remisem 1:1. Ci, którzy grają przeciwko swoim byłym klubom, zawsze dają z siebie nieco więcej – mówił szkoleniowiec Nerazzurrich.

Inter był ostatni krytykowany za styl, który zaprezentował w ostatnim ligowym spotkaniu z Sassuolo. Pojawiły się pytania, czy tak grając, Nerazzurri będą stanie odnieść sukces na europejskich boiskach. Conte nie chce jednak wybiegać w przyszłość.

– Patrząc na to, że w ciągu ostatnich dziewięciu lat tylko jeden klub wygrywał we Włoszech, potrzebowaliśmy czegoś wyjątkowego. Musimy nadal się na tym koncentrować. Nie ma sensu mówić o przyszłości, musimy skupić się na teraźniejszości, ponieważ mamy szansę zrobić coś wyjątkowego. To, co robią chłopcy, powinno być chwalone, a nie powinno zadawać się pytań, czy możemy wygrać Ligę Mistrzów w przyszłym sezonie, czy nie – powiedział Conte.

– Pozostaje ostatni krok, a my go jeszcze nie zrobiliśmy. Mamy nadzieje, że to się stanie, ale wiemy też, że rozczarowanie może być tuż za rogiem. Mam wystarczająco doświadczenia, aby wiedzieć, że trzeba być skupionym na teraźniejszości. Może w przyszłości będzie mówiło się o tym, co teraz robimy, jako o czymś nadzwyczajnym – stwierdził szkoleniowiec

– Mówiłem już, że przyjście do Interu było najtrudniejszym wyborem, jakiego mogłem dokonać, pod każdym względem, ale nie jestem osobą, która spoczywa na laurach. Lubię stawiać sobie wyzwania. Myślę, że Inter był największym wyzwaniem – dodał.

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 11. kwietnia 2021 12:27.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze