Conte: Nie kontaktowałem się z Juventusem

Antonio Conte
Antonio Conte fot. Grzegorz Wajda

Szkoleniowiec Inter Mediolan, Antonio Conte, kategorycznie zaprzeczył doniesieniom włoskich mediów, jakoby kontaktował się z Juventusem. La Reppublica poinformowała we wtorek, że były selekcjoner reprezentacji Włoch miał w ostatnich tygodniach pytać ludzi związanych ze Starą Damą o przyszłość obecnego trenera Maurizio Sarriego.

Czytaj dalej…

– Kategorycznie zaprzeczam, że rozmawiałem z pracownikami i piłkarzami Juventusu, pytając ich o to, czy Sarri zostanie zwolniony – oświadczył Conte w rozmowie z agencją informacyjną ANSA. – Pozwę tego, kto napisał ten artykuł i redaktora naczelnego gazety – dodał szkoleniowiec Nerazzurrich.

– Zaangażowałem się w trzyletni projekt w Interze Mediolan. Jak zawsze, będę ciężko pracował i walczył z całych sił, starając się wykorzystać wszystkie możliwości, aby sprawić, że projekt będzie udany – dodał Conte.

Niepewna przyszłość Conte w Interze

Przyszłość doświadczonego szkoleniowca w Interze Mediolan stanęła pod znakiem zapytania, po tym jak udzielił wywiadu, w którym pozwolił sobie na skrytykowanie władz swojego obecnego klubu. Conte uważa, że on i prowadzona przez niego drużyna, w ostatnim sezonie, nie mogli liczyć na wystarczające wsparcie z ich strony.

– Uważam, że zawodnicy nie widzieli uznania ich pracy i wszyscy otrzymaliśmy bardzo niewielką ochronę ze strony klubu – mówił trener Interu po ostatnim meczu z Atalantą Bergamo. Conte zapowiedział również, że wkrótce spotka się w tej sprawie z prezydentem klubu.

Włoskie media nie mają jednak wątpliwości i uważają, że przyszłość Conte w klubie z San Siro stoi pod dużym znakiem zapytania. Spekuluje się już nawet na temat ewentualnego następcy szkoleniowca, a wśród kandydatów wymienia się Massimiliano Allegriego i Mauricio Pochettino.

Inter tuż za Juventusem

Rywalizacja w sezonie 2019/20 we włoskiej Serie A zakończyła się w ostatni weekend. Inter Mediolan, dzięki pokonaniu 2:0 Atalanty Bergamo w ostatniej kolejce, uplasował się na drugim miejscu w tabeli. Do Juventusu, który mistrzowski tytuł zapewnił sobie na dwie kolejki przed końcem sezonu, stracił ostatecznie zaledwie jeden punkt.

Prowadzona przez Antonio Conte drużyna, z 38 rozegranych spotkań w lidze wygrała 24. W dziesięciu dzieliła się punktami z rywalami i doznała zaledwie czterech porażek.

Komentarze