Conte: Nie jesteśmy faworytem

Antonio Conte
Antonio Conte fot. Grzegorz Wajda

Szkoleniowiec Interu Mediolan Antonio Conte przestrzega przed hurraoptymizmem, po tym jak prowadzona przez niego drużyna wygrała pierwszych pięć spotkań w tym sezonie. Trener Nerazzurrich podkreśla, że faworytami do zdobycia mistrzowskiego tytułu nadal pozostają Juventus i Napoli.

Czytaj dalej…

W sobotę drużynę Interu czeka spotkanie z Sampdorią.

– Nie jesteśmy faworytami, Juve i Napoli są przed nami – powiedział szkoleniowiec podczas piątkowej konferencji prasowej. – Jedno czy dwa zwycięstwa nie zmienią mojego zdania: dobre konie to te, które przekroczą linię mety jako pierwsze. Nie jestem pierwszym trenerem, który wygrał pięć spotkań z rzędu.

– Mamy miejsce na poprawę wszystkiego, to moja praca. Kiedy zmieniasz trenera, zmieniasz wszystko. Uważam, że wszyscy mamy pewną drogę do przebycia, ale jestem bardzo ostrożny, nie ma magicznej różdżki. Ruszyliśmy i zobaczymy, jak szybko jesteśmy w stanie jechać – kontynuował.

– Jeśli chcemy być dobrym zespołem, musimy wyeliminować wzloty i upadki. Wystarczy spojrzeć na historię Interu. Inni trenerzy również wygrywali pierwszych pięć spotkań – mówił Conte.

– Ten zespół był na czele tabeli dwa lata temu w grudniu, a nie we wrześniu. Ale potem, aby zakwalifikować się do Ligi Mistrzów, musieli wygrać ostatnie spotkanie z Lazio. To musi być dla nas ostrzeżenie – powiedział szkoleniowiec Nerazzurrich.

Komentarze