Conte negocjuje z Interem?

Antonio Conte
Antonio Conte fot. Grzegorz Wajda

Antonio Conte na celowniku Interu? Taką informacje podał dziś portal Football Italia, który twierdzi, że włoski trener ma za sobą już wstępne negocjacje z klubem z Mediolanu. Wielkim zwolennikiem sprowadzenia tego szkoleniowca ma być nowy dyrektor generalny czyli Beppe Marotta.

Czytaj dalej…

Były dyrektor sportowy Juvenutus, Beppe Marotta, od od grudnia 2018 roku pracuje w Mediolanie. Zdaniem włoskich mediów ma on mocno naciskać na włodarzy klubu, aby kolejnym trenerem Interu został Antonio Conte.

Football Italia podaje bowiem informację, że Luciano Spaletti opuści Nerazzurrichi w lecie, gdyż zespół nie osiąga postawionych przed nim celów. Przypomnijmy, że Inter opadł w tym sezonie z Ligi Mistrzów już w fazie grupowej, a w Serie A zajmuje trzecie miejsce, tracąc do lidera z Turynu aż 19 punktów.

W związku z tym jego następca ma zostać Antonio Conte, który bardzo chce wrócić do Serie A. Warto podkreślić, że włoski szkoleniowiec miał już okazję współpracować z Beppe Marottą, kiedy to w latach 2011-2014 był opiekunem Juventusu. Portal Calciomercato.com podaje dodatkowo informację, że fanem talentu Antonio Conte jest także prezydent Interu, czyli Steven Zhang, co ma być dodatkowym atutem w negocjacjach z tym szkoleniowcem.

Komentarze